Pogrzeb Józefa Leśniaka

i

Autor: PAP/Art Service 2 Pogrzeb miał charakter państwowy z asystą wojską.

Ostatnie pożegnanie Józefa Leśniaka wicewojewody małopolskiego. Kaczyński: Żegnamy dziś wspaniałego człowieka

2022-05-07 18:00

Zmarły 4 maja I wicewojewoda Małopolski, poseł na Sejm, samorządowiec Józefa Leśniak, który w sobotę spoczął na cmentarzu w Chochorowicach koło Nowego Sącza, został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W uroczystości żałobnej wzięli udział premier Mateusz Morawiecki oraz wicemarszałkowie Sejmu i Senatu – Ryszard Terlecki i Marek Pęk. Pogrzeb miał charakter państwowy z asystą wojska.

List do uczestników uroczystości żałobnych skierował prezes PiS Jarosław Kaczyński, a odczytał go wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki:

-Żegnamy dziś wspaniałego człowieka, dobrego Polaka, żarliwego patriotę oraz zaangażowanego obywatela, który wiele lat swojego życia poświęcił Polsce oraz swojej ukochanej małej ojczyźnie - Ziemi Sądeckiej  – odczytano z listu prezesa PiS.  Pragnę podkreślić, że jako Prawo i Sprawiedliwość jesteśmy niezwykle dumni, że mogliśmy mieć świętej pamięci Józefa Leśniaka w swoich szeregach. Dziękujemy Ci za twoją postawę, niestrudzoną pracę na rzecz dobra wspólnego, za wszystkie Twoje wytężone starania i wysiłki w dziele budowania pomyślności Rzeczpospolitej, Małopolski i Ziemi Sądeckiej  - napisał prezes Kaczyński przekazując rodzinie zmarłego wyrazy współczucia.

Do uczestników pogrzebu swój list skierowała także marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która napisała: -Żegnamy wspaniałego człowieka i przyjaciela, osobę niezwykle zaangażowaną w pracę na rzecz Krakowa i Małopolski. Żegnamy wicewojewodę i posła na Sejm VIII kadencji, który pracował dla dobra ojczyzny, bowiem Polskę kochał całym sercem. Utożsamiał się z wartościami głęboko zakorzenionymi w polskiej tradycji wyrosłej na chrześcijańskich fundamentach – napisała marszałek Sejmu.

Express Biedrzyckiej - prof. Antoni Dudek: Polityka zagraniczna Kaczyńskiego zbankrutowała. Zachód gra teraz na Andrzeja Dudę

Po mszy żałobnej w kościele w Świniarsku głos zabrał premier Mateusz Morawiecki, który powiedział, że Józef Leśniak był wielkim, wspaniałym patriotą oddanym sprawom Polski, swojemu obozowi politycznemu - Prawu i Sprawiedliwości.

-Józef żył pełnią życia. Józef wiedział doskonale, że czas jest krótki i wykorzystywał wszystkie swoje siły dla dobra ojczyzny. Wiedział też, że żyć pełnią to szukać prawdy, szukać dobra" – podkreślił premier Morawiecki. I dodał: "Swoim życiem potwierdzał tę starą prawdę, że dobro i miłość to jedyne wartości, które pomnażamy poprzez dzielenie się nimi z innymi. Józef dzielił się z wszystkimi innymi pełną garścią i to dobro rozsiewał bardzo, bardzo szeroko  - podkreślił

Sonda
Na którego polityka bez prawa jazdy byś zagłosował?

Józef Leśniak zmarł 4 maja w wieku 54 lat. Pozostawił żonę i syna. Od grudnia 2019 roku był wicewojewodą małopolskim, a w latach 2015-2019 posłem. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają