Jarosław Kaczyński

i

Autor: AP/Czarek Sokolowski Jarosław Kaczyński

TYLKO W "SE"! Tak Kaczyński chce ZAGONIĆ posłów do roboty! "To alert przed wyborami"

2022-05-06 14:26

Jak ustalił „Super Express”, w przyszłą środę wieczorem odbędzie się posiedzenie wyjazdowe klubu PiS. Autokary zabiorą kilkuset posłów i senatorów spod hotelu sejmowego i przewiozą ich do jednego z ośrodków konferencyjno-wypoczynkowych. – To spotkanie jest sygnałem i alertem do wytężonej roboty przed wyborami! – zdradza w rozmowie z "Super Expressem" europoseł Ryszard Czarnecki (59 l.).

Jak pisaliśmy kilka dni temu, władze PiS mają poważnie rozważać wcześniejsze wybory na wiosnę 2023 roku. Wszystko przez szalejącą inflację, która z miesiąca na miesiąc obniża zaufanie dla rządu i poparcie dla PiS. W takiej sytuacji partia musi zmobilizować wszystkich parlamentarzystów do wytężonej pracy i podbudować morale działaczy. - Do tego posłużyć mogą też wino i muzyka, których na wyjazdowym posiedzeniu na pewno nie zabraknie - opowiada nam jeden z posłów PiS. 

Z kolei europoseł Ryszard Czarnecki zaznacza, że tego typu spotkania wyjazdowe są potrzebne. - Przez okres pandemii nie było tego typu spotkań i wyjazdów. Ludzie oczekują zarówno dyskusji politycznej, ale też nieformalnych kontaktów i stąd takie wyjazdowe spotkanie PiS – tłumaczy nam Czarnecki, dodając, że kluczowym momentem wieczoru będzie „przedstawienie przez prezesa PiS planu politycznego na najbliższe wybory”. 

Jak dowiadujemy się też nieoficjalnie, najbardziej istotną częścią wyjazdu ma być rozmowa Jarosława Kaczyńskiego (73 l.) ze Zbigniewem Ziobrą (52 l.), który wciąż protestuje przeciwko cofnięciu reformy wymiaru sprawiedliwości, którą Unia uznała za zagrażającą praworządności. - To te zmiany blokują pieniądze z Unii, a bez tych pieniędzy na pewno nie wygramy wyborów. Dlatego Ziobro musi wreszcie zadeklarować, czy chce budować prawicę, czy ją zniszczyć! - kwituje w rozmowie z nami jeden z ważnych polityków obozu władzy. >>>Politolog ostro o ministrze Zbigniewie Ziobrze. "Ziobro okrada Polaków" [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]

>>>Ziobro wbija potężną szpilę w Morawieckiego! "Liczymy, że sprawa szybko się wyjaśni"

>>>Przedterminowe wybory parlamentarne. Znamy tajny plan PiS. "Leżą w naszym interesie"

>>>Była żona Rulewskiego odsłania kulisy dramatycznego małżeństwa. „To cud, że wytrzymałam 25 lat"

Sonda
Czy twoim zdaniem PiS ma szansę wygrać kolejne wybory?
Express Biedrzyckiej - dr hab. Renata Mieńkowska-Norkiene: Rząd okrada Polaków. Opozycja nie rozumie powagi sytuacji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE