To ona zastąpi Suskiego w komisji Amber Gold? Kim jest Iwona Arent?

2017-12-20 13:45

Po ostatnich przetasowaniach w rządzie sejmową komisję śledczą badającą sprawę Amber Gold opuściła dwójka członków (Joanna Kopcińska oraz Marek Suski). Jak ustalił portal wpolityce.pl jedną z osób, która ich zastąpi ma być posłanka Iwona Arent.

Jak zapowiedziała na antenie wPolsce.pl przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann, po nowym roku dojdzie do uzupełnienia składu o nowych członków komisji. Jak stwierdziła: - Decyzja o tym, kto jest w komisji śledczej to decyzja klubu parlamentarnego PiS. Nie ukrywam, że rozmowy są prowadzone i jestem w kontakcie z władzami naszego klubu. Jak decyzja zostanie podjęta, na pewno będzie ogłoszona. Według ustaleń portalu jest już pewne, że jedno z wolnych miejsc zajmie Iwona Arent. Kim jest potencjalna nowa członkini komisji ws Amber Gold?

Iwona Arent urodziła się w 1968 roku w Olsztynie. Jest politykiem i politologiem. Ukończyła w 1999 studia magisterskie na Wydziale Humanistycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie na kierunku politologia i nauki społeczne. Odbyła także podyplomowe studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie w zakresie rachunkowości (ukończone w 2002).

Do PiS wstąpiła w 2002 roku. Zasiada w Sejmie od V kadencji, gdy to objęła mandal poselski 22 sierpnia 2006, zastępując Aleksandra Szczygłę, który został powołany na stanowisko szefa Kancelarii Prezydenta. Choć regularnie zasiada w sejmowych ławach, trzykrotnie starała się dostać do Parlamentu Europejskiego, jednak za każdym razem nie uzyskiwała wystarczającej liczby głosów.

Jak napisała posłanka na swojej stronie: - Wychowałam się w rodzinie o dużych tradycjach patriotycznych. Mój dziadek Piotr walczył w kampanii wrześniowej 1939 roku w obronie Mławy. Potem był żołnierzem Armii Krajowej. Za działalność w podziemiu niepodległościowym zesłany został na Syberię. Po powrocie z zesłania osiadł na Mazurach. Postawa dziadka i moich rodziców nauczyła mnie miłości do Ojczyzny. Miłości, która wytyczyła moją dalszą drogę życiową.

Zobacz także: Iwona Arent, posłanka PiS: Znowu jestem DO WZIĘCIA - ZDJĘCIA

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany