Oleg Tińkow

i

Autor: East News Oleg Tińkow

Rosyjski miliarder mówi "DOŚĆ"

Oleg Tińkow zrzekł się obywatelstwa "faszystowskiego państwa". Kreml komentuje decyzję miliardera

2022-11-02 10:28

Oleg Tińkow (54 l.), jeden z najbogatszych Rosjan, rzucił rosyjskim paszportem i zrzekł się obywatelstwa rosyjskiego. Jak bowiem powiedział bogacz, nie chce być w żaden sposób kojarzony z "faszystowskim państwem", które zaatakowało pokojowo nastawionego sąsiada. Decyzję Olega Tińkowa i towarzyszące jej ostre słowa podsumował Kreml w oficjalnym komentarzu.

Oleg Tińkow już niejednokrotnie dał o sobie znać podczas trwania wojny w Ukrainie. Rosyjski bogacz krytykował konflikt i nawoływał do jego zakończenia. Pewna granica została jednak przekroczona, skoro bankier zrzekł się rosyjskiego obywatelstwa i zrobił to w bardzo ostrych słowach.

Oleg Tińkow rzuca rosyjskim paszportem. Potentat mówi o nienawiści do Rosji

- Podjąłem decyzję o rezygnacji z rosyjskiego obywatelstwa. Nie mogę i nie będę kojarzył się z faszystowskim krajem, który rozpoczął wojnę ze swoim pokojowo nastawionym sąsiadem i codziennie zabija niewinnych ludzi - mogliśmy przeczytać na Instagramie rosyjskiego miliardera.

Jak dodał bogacz w swoim wpisie, liczy na to, że nie pozostanie ostatnim, który opuścił Rosję i zrzekł się obywatelstwa. Bunt większej liczby potentatów Oleg Tińkow postrzega jako szansę na uderzenie w reżim. - Mam nadzieję, że więcej prominentnych rosyjskich biznesmenów pójdzie za mną, co osłabi reżim Putina i jego gospodarkę oraz ostatecznie doprowadzi go do porażki - wyraził nadzieję Rosjanin.

- Nienawidzę Rosji Putina, ale kocham wszystkich Rosjan, którzy wyraźnie sprzeciwiają się tej szalonej wojnie! - podsumował swój wpis Oleg Tińkow.

Kreml odpowiada na decyzję bankiera. Post potentata tajemniczo zniknął

W sprawie głos zabrał sam Kreml ustami swojego rzecznika, Dmitrija Pieskowa (54 l.). Nie sposób było zachować milczenie, gdy paszportem rzuca człowiek notowany na 1210 miejscu listy najbogatszych tego świata. - Właściwie jego biznesu w Rosji nie ma, jeśli dobrze rozumiem. W rzeczywistości nie jest już uczestnikiem życia przedsiębiorczego w naszym kraju - powiedział Dmitrij Pieskow.

Tymczasem okazuje się, że jego deklaracja zrzeczenia się obywatelstwa, którą Tińkow zamieścił na Instagramie, zniknęła. Powód usunięcia postu jest według bogacza prosty. - To pewnie trolle Kremla - przypuszcza Oleg Tińkow. Oligarcha podkreślił jednak, że ze swoich słów się nie wycofuje. - Nie mogę być związany z faszystowskim reżimem Putina - podsumował.

Poniżej galeria ze zdjęciami Władimira Putina, który odwiedził żołnierzy na poligonie

Sonda
Czy Putin przegra wojnę?
Prof. Legucka: Chiny nie odstąpią Rosji ani oficjalnie, ani w praktyce [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]