Władimir Putin

i

Autor: SHUTTERSTOCK Władimir Putin

Zaskakująca korespondencja dyktatora

Ujawnili list Władimira Putina, niespodzianka w treści. Nagle deklaruje "rozwiązanie z poszanowaniem suwerenności"

2022-11-01 16:04

Władimir Putin (72 l.) jest autorem ujawnionego właśnie listu, w którym pisze o nadchodzących wyzwaniach dla świata przez pryzmat regionu Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Dyktator swoją korespondencję zaadresował do uczestników dwudniowego szczytu Ligii Państw Arabskich. W komunikacie pisze o pokojowym rozwiązywaniu konfliktów.

Władimir Putin zaskoczył świat po raz kolejny. Kremlowski satrapa, który w Ukrainie prowadzi krwawą wojnę, na oficjalnym profilu Kremla na Telegramie w swoim liście do członków państw arabskich, pisze o poszanowaniu suwerenności oraz rozwiązywaniu problemów na gruncie prawa międzynarodowego. Najwyraźniej jego propozycja dla Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej nie jest odpowiednia dla Europy Wschodniej, gdzie wywołał wojnę.

Władimir Putin pisze do członków Ligii Państw Arabskich. Zbrodniarz wojenny nawołuje do przestrzegania prawa

Rosja jest gotowa do dalszego rozwijania stosunków z Ligą Państw Arabskich i wszystkimi jej członkami w każdy możliwy sposób, w tym w celu wzmocnienia bezpieczeństwa na poziomie regionalnym i globalnym - czytamy w korespondencji dyktatora. List Władimira Putina robi się jednak jeszcze ciekawszy w dalszej części. Wprost podkreśla bowiem pokojowy sposób na rozwiązywanie gorących konfliktów.

Wychodzimy z założenia, że problemy militarno-polityczne na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, w tym kryzysy syryjski i libijski, konflikty jemeński i palestyńsko-izraelski, muszą być rozwiązywane na ogólnie uznanych międzynarodowych podstawach prawnych, przy ścisłym poszanowaniu suwerenności i integralności terytorialnej państw - przekonuje dyktator odpowiedzialny za wywołanie wojny w Ukrainie.

Kremlowskie umizgi wobec arabskiego świata. Co interesuje Władimira Putina?

Niewątpliwie list wystosowany do uczestników szczytu Ligii Państw Arabskich miał być miłym gestem, który pozytywnie wpłynie na wizerunek dyktatora z Moskwy. W końcu Władimir Putin nie może pozwolić sobie na utratę kontaktów z całym światem, a ostatnie dostawy broni z Iranu udowadniają, że nawet w trakcie morderczej wojny można znaleźć partnera w zbrodni.

Szczególnie w tym kontekście brzmią inne ze słów Władimira Putina, jakie ten zamieścił w liście. Dyktator pisał bowiem, że "budowanie partnerstwa między Rosją a krajami arabskimi leży we wspólnym interesie". Jak na kooperacji ze zbrodniczym reżimem mieliby skorzystać Arabowie już Władimir Putin nie wyjaśnił.

Poniżej galeria, w której zobaczycie zdjęcia "aniołków Putina"

Sonda
Czy po zakończeniu wojny należy wznowić kontakty gospodarcze z Rosją?
Prof. Legucka: Chiny nie odstąpią Rosji ani oficjalnie, ani w praktyce [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]