Lublin - Forum, Polska, Ukraina, wojna i solidarność

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne

Sukces polskiej broni w Ukrainie

Ogromny sukces polskich wyrzutni w Ukrainie. Naczelny dowódca armii: "Dziękujemy polskim braciom!"

2022-10-12 15:06

Gigantyczny sukces na froncie wojny w Ukrainie odniosły polskie wyrzutnie. W oficjalnym komunikacie wydanym we wtorek wieczorem gen. Walerij Załużny (49 l.) zachwalał obronę powietrzną Ukrainy, która opiera się na polskich wyrzutniach. Głównodowodzący nie pisze o Polakach inaczej jak "bracia".

Jak poinformował ukraiński generał Walerij Załużny, tylko w ciągu dwóch dni dywizjon obrony przeciwlotniczej strącił 9 na 11 wystrzelonych przez Rosję irańskich dronów Shahed-136. Wytłumaczenie tego sukcesu jest proste. - To wynik wysokiej jakości przygotowania naszych członków obrony powietrznej, przeprowadzonego przez polskich braci - podkreślił Załużny.

Polska broń gromi wroga w Ukrainie. Generał Walerij Załużny: "Dziękujemy polskim braciom"

Walerij Załużny podsumował, że obecnie realia pola bity są takie, że polskie wyrzutnie za pomocą radzieckich rakiet ściągają z nieba irańskie drony. - To właśnie Polska przekazała zestawy, z których - przy użyciu radzieckich rakiet - Ukraińcy zestrzeliwują irańskie drony wystrzelone przez Rosjan. To są realia dzisiejszej wojny. Dziękuję polskim braciom! - napisał z wyraźną euforią ukraiński generał.

Ukraina idzie po swoje. Kolejne miejscowości wyzwolone spod okupacji

Pojawiło się tymczasem oświadczenie dowództwa ukraińskiej armii dotyczące kolejnych sukcesów na froncie wojny z Rosją. Na południu kraju w obwodzie chersońskim udało się bowiem wyzwolić pięć miejscowości. Nowowasyliwka, Nowohryhoriwka, Nowa Kamjanka, Tryfoniwka i Czerwone, które są zlokalizowane w rejonie berysławskim.

Apetyt Ukraińców na sukcesy rośnie w miarę odnoszenia kolejnych. Próżno szukać pośród zaatakowanego narodu głosów, by się dogadywać z Rosjanami. - Społeczeństwo ukraińskie oczekuje od swoich władz kontynuowania walki. Każda plotka, informacja o tajnych rozmowach, negocjacjach z Rosją wywołuje dużo agresji - powiedział Polskiemu Radiu ambasador RP w Kijowie Bartosz Cichocki (46 l.).

Poniżej galeria dotycząca specjalnej akcji MON, która polega na masowym szkoleniu wojskowym dla Polaków

Sonda
Czy znasz kogoś, kto popiera działania Putina?
Gen. Skrzypczak: "Rakiety tak nie złamią oporu Ukraińców, jak może ta zima, która będzie im bardzo doskwierała" [Express Biedrzyckiej]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany