Mirosław Różański

i

Autor: Rafal Oleksiewicz/REPORTER Mirosław Różański

Polski wojskowy nie ma wątpliwości

Gen. Mirosław Różański: Ukraińska armia lepsza od polskiej. Popiera atakowanie celów na terenie Rosji

2022-10-12 13:45

Gen. Mirosław Różański (59 l.) bardzo ciepło wypowiadał się o ukraińskiej armii w trakcie ostatniego wywiadu. Oficer stwierdził, że obecnie najlepszą obroną jest atak i nie można patrzeć na to, że jakiś cel jest nietykalny, bo ulokowany w Rosji. Zdaniem generała, jeśli na jej terenie jest infrastruktura wspierająca wojnę, to Kijów ma prawo ją atakować.

Generał Mirosław Różański podczas wywiadu w Radio Zet zwrócił uwagę, że należy jak najbardziej wykorzystać obecną przewagę Ukraińców na polu walki. - Dzisiaj jest sytuacja taka, w której, jeżeli mówimy o Ukrainie, powinniśmy stworzyć warunki takie, aby Ukraińcy mogli bronić się atakując - podkreślił generał Różański.

Generał Mirosław Różański popiera atakowanie celów na terenie Rosji

Wojskowy podkreślił, że nie ma co się rozwodzić nad możliwościami ataku na cele w Rosji, tylko przeprowadzać działanie zbrojne przeciw infrastrukturze, która wspiera okupanta w Ukrainie. - Myślę, że tu nie możemy mówić o kwestiach terytorialnych, a raczej o obiektach. Jeżeli na terenie Rosji znajdują się bazy zaopatrzeniowe, jeżeli na terenie Rosji znajdują się ciągi komunikacyjne, przez które są dostarczane uzbrojenie i systemy walki dla Rosjan, to tak, te cele bym atakował - zaznaczył generał.

Generał zwrócił także uwagę na to, że ataki na cele w Rosji już się zdarzały. W końcu ostatnie głośne zniszczenie mostu krymskiego, który był oczkiem w głowie Władimira Putina (72 l.), także było z punktu widzenia Kremla atakiem na ternie rosyjskim. Mirosław Różański wskazuje, że gdyby wyposażyć przekazane Ukrainie systemy HIMARS pociskami MGM, zasięg rażenia armii Ukrainy zwiększyłby się do 300 km.

- Ukraińcy mogą mieć większe możliwości, jeżeli zostaną wyposażeni w takie systemy rakietowe HIMARS, konkretnie chodzi o rakiety MGM, które mogą oddziaływać na 300 kilometrów. To byłaby już broń, która by niosła duże nie tylko zniszczenia, ale przede wszystkim destrukcję w systemach rosyjskiej armii - podkreślił generał.

Według generała Mirosława Różańskiego Władimir Putin tę wojnę już przegrał. Ocenił także, że armia Ukrainy jest lepsza od polskiej

Chaotyczne i gorączkowe działania po rosyjskiej stronie mogą wskazywać na to, że po rosyjskiej stronie wzrasta świadomość porażki. Generał Mirosław Różański wprost wskazuje, że Władimir Putin musi wiedzieć, że tę wojnę "militarnie już przegrał". - Rosja straciła możliwości do prowadzenia działań ofensywnych o charakterze militarnym. Dzisiaj jest inicjatywa po stronie Ukrainy - oświadczył wojskowy. Co więcej, zapytany przez prowadzącego wywiad Bogdana Rymanowskiego (55 l.) w Radio ZET "Czy armia ukraińska jest lepsza od polskiej?" odparł krótkim "tak".

Poniżej galeria dotycząca bestialskiego ataku rakietowego Rosji na Ukrainę

Sonda
Czy wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2022 roku?
Gen. Skrzypczak: "Rakiety tak nie złamią oporu Ukraińców, jak może ta zima, która będzie im bardzo doskwierała" [Express Biedrzyckiej]