Ukraina. Wojenne zniszczenia

i

Autor: AP Ukraina. Wojenne zniszczenia

Obrońcy Azowstalu wracają do domu! Takiej ugody nie było od początku wojny

2022-06-29 18:43

Obrońcy Azowstalu wracają do domu! Jak podaje RMF, takiego aktu ugody nie było między Ukrainą i Rosją od początku wojny. Doszło do wymiany jeńców, w ramach której obrońcy odzyskali z rąk okupanta rekordową liczbę żołnierzy.

Obrońcy Azowstalu wracają do domu! 144 żołnierzy ukraińskich opuści rosyjską niewolę, co jest podwójnie dobrą wiadomością. Ukraina raduje się nie tylko dlatego, że żołnierze wracają żywi, ale także dlatego, że to rekordowa jak dotąd tego typu ugoda między Kijowem a Moskwą.

Obrońcy Azowstalu znów w Ukrainie. 95 osób broniło się ponad 3 miesiące

Jak podaje ukraiński wywiad wojskowy (HUR), wśród 144 przekazanych Ukrainie żołnierzy, 95 uczestniczyło w obronie kombinatu metalurgicznego Azowstal. Wśród obrońców Azowstalu znalazło się natomiast 43 członków Pułku Azow.

Nawet liczba 23 uwolnionych oficerów tak nie zaskakuje, jak sam fakt przekazania Kijowowi członków Pułku Azow. Jego żołnierze mają w Rosji najgorszą opinię, a oficjalne przekazy na ich temat w Rosji przekonywały, że nikt azowców nie będzie wymieniał, tylko skazywał.

Poniżej galeria, na której możecie zobaczyć drastyczne efekty rosyjskich bombardowań Ukrainy

43 członków Pułku Azow wśród uwolnionych obrońców Azowstalu

Z komunikatu przekazanego przez ukraiński wywiad wojskowy wynika również, że wielu ukraińskich żołnierzy ma poważne obrażenia. To przede wszystkim rany po walkach - rany postrzałowe, poparzenia i inne obrażenia od wybuchów, amputowane kończyny i złamania. W Ukrainie czeka na nich oczywiście pomoc medyczna i psychologiczna.

Sonda
Czy Ukraina zostanie przyjęta do Unii Europejskiej w najbliższych latach?
Express Biedrzyckiej 29.06 (Tomasz Trela, płk Andrzej Kruczyński, dr Jacek Sokołowski) Sedno Sprawy: Piotr Müller
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE