Donald Tusk

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Donald Tusk

Kampania wyborcza

Obrady klubu Koalicji Obywatelskiej. Wiemy o czym rozmawiali!

2023-02-06 20:04

Przygotowanie kampanii wyborczej - to według zapowiedzi liderów klubu KO główny temat posiedzenia klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej, który zebrał się w poniedziałek w Warszawie. Z ich wypowiedzi wynika, że ma to być plan przede wszystkim na samodzielny start.

Przygotowanie kampanii wyborczej

W Warszawie w poniedziałek wieczorem zebrał się klub Koalicji Obywatelskiej. W obradach uczestniczy lider PO Donald Tusk, a także posłowie i senatorowie. "Przygotować zwycięską kampanię wyborczą to jest główny cel tego spotkania" - powiedział dziennikarzom przed posiedzeniem rzecznik Po Jan Grabiec. "Mamy już plan" - dodał. Szef klubu KO Borys Budka mówił dziennikarzom, że tematem obrad będzie strategia polityczna klubu na najbliższe miesiące.

"Będziemy rozmawiać o przedwiosennej ofensywie w terenie, ponieważ pani marszałek Witek organizuje dwudniowe Sejmu posiedzenia dwa razy w miesiącu, będzie więcej czasu na pracę w terenie. Będziemy rozmawiać o konkretnych pomysłach władz partii na lutowo-marcową aktywność" - mówił Budka. Tematem będzie też, dodał, przygotowanie do kampanii wyborczej. Pytany czy KO i PO zrezygnowały już z forsowania jednej listy wyborczej i klub ma rozpocząć przygotowania do samodzielnego startu, Budka zaznaczył, że "każdy musi robić swoje". "Niektórzy koledzy, którzy mają krótki staż w polityce, wychodzą z założenia, że jeśli ktoś będzie urządzał konferencje, dywagował, analizował, to będzie najlepiej. Nie, wyborcy oczekują konkretnych propozycji. My jesteśmy otwarci na wspólną listę i o tym Donald Tusk mówi od czasu swojego powrotu do Polski, ale też musimy robić swoje" - powiedział Budka.

Dopytywany, czy oznacza to podjęcie decyzji o samodzielnym starcie, odpowiedział, że KO cały czas przygotowuje się "do każdego wariantu". "Wszystkie badania wskazują, że jesteśmy jako Koalicja Obywatelska w stanie bardzo mocno walczyć z PiS o pierwszeństwo, dlatego trzeba robić swoje, nie zamykając się na współpracę z innymi w kluczowych sprawach" - powiedział Budka. "Wiadomo, że najlepsza dla opozycji byłaby wspólna lista, ale już koniec dywagowania przez kolejne tygodnie (na ten temat), bo wyborcy oczekują skuteczności, aktywności i pewności wygranej z PiS" - mówił szef klubu KO.

Dopytywany o pomysły, by samodzielną listę wystawił Ruch Samorządowy "Tak! Dla Polski", Budka zapewnił, że "wszyscy samorządowcy, którzy chcieliby startować w wyborach parlamentarnych są mile widziani na listach Koalicji Obywatelskiej, zwłaszcza, że zdecydowana większość z nich jest jednocześnie członkami PO".

Sonda
Donald Tusk nadaje się na premiera?
Pieniądze to nie wszystko Sławomir Dudek
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany