Donald Tusk, Przemysław Czarnek

i

Autor: Marcin Gadomski, Łukasz Gągulski Donald Tusk, Przemysław Czarnek

Mocne słowa

Tusk bez ogródek o Czarnku i Morawieckim. „W … im się poprzewracało”

2023-02-03 16:22

Lider PO Donald Tusk jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Nieobcy jest mu nawet TikTok, czyli platforma uwielbiana przez młodzież. Wykorzystuje ją, by w krótkich filmikach punktuje działania rządu. Tym razem mocno oberwało się ministrowi edukacji Przemysławowi Czarnkowi i premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Donald Tusk zdaje się nie przepuszczać żadnej okazji, by wbić szpilę w rząd. Ostatnio głośno się zrobiło o konkursie organizowanym przez Ministerstwa Edukacji i Nauki pod tytułem "Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania", w ramach którego ministerstwo przekazał 40 milionów złotych dla organizacji pozarządowych. Według informacji podanych w TVN24 te środki zostały przekazane częściowo na nieruchomości w Warszawie. Co więcej, w radach fundacji dofinansowych z konkursu zasadiają politycy PiS. Do tej sprawy odniósł się lider PO.

- Marzyliście kiedyś o willi albo wygodnym apartamencie? I to za darmo? Na pewno. I jest ktoś, kto spełnia takie marzenia. Pan minister Czarnek, ale tylko koleżkom z PiS-u. Właśnie w ostatnich dniach rozdał im 40 milionów waszych, publicznych pieniędzy, żeby kupili sobie właśnie takie wille i apartamenty. I dokładnie w tym samym czasie ten minister Czarnek nauczycielom błagającym o podwyżki powiedział „Jest wojna więc musimy poczekać” – wtedy były premier zaczął już wychodzić z kadru, ale wrócił, by dopowiedzieć kilka ostatnich słów. - A! premier Morawiecki zareagował: „Zamierzam podziękować za to panu ministrowi”. Wiecie, im się naprawdę w głowach poprzewracało – podsumował.

Sonda
Czy Przemysław Czarnek jest odpowiednią osobą na stanowisku ministra edukacji?
Sedno Sprawy - Przemysław Czarnek

Prof. Dudek ironicznie o Przemysławie Czarnku: "Powinien mieć stały program na żywo i powinien dużo mówić".

Posłuchaj rozmowy o ministrze edukacji.

Listen on Spreaker.