O. Rydzyk na celowniku 16-latka

i

Autor: MATEUSZ GROCHOCKI/ EAST NEWS & KAROL PORWICH / EAST NEWS O. Rydzyk na celowniku 16-latka

NIEUSTĘPLIWY NASTOLATEK

O. Rydzyk na celowniku 16-latka. Najpierw wygrał z nim w sądzie, teraz składa kolejne wnioski

2022-08-14 8:25

Maciej Rauhut jest 16-letnim aktywistą politycznym. Ostatnio wygrał on sprawę sądową z o. Tadeuszem Rydzykiem. Teraz nastolatek postanowił pójść o krok dalej i zwrócić się do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, poszczególnych ministerstw oraz spółek Skarbu Państwa o udostępnienie informacji związanych z działalnością o. Rydzyka.

Kim jest Maciej Rauhut? Wygrał z o. Rydzykiem w sądzie 

O nastolatku po raz pierwszy zrobiło się głośno, gdy policja wtargnęła do jego domu z powodu posta w Internecie nt. Strajku Kobiet. Funkcjonariusze podejrzewali wówczas 14-letniego chłopca o organizowanie demonstracji. Sprawa oburzyła opinię publiczną. 

Niedawno zaś informowaliśmy, że młody aktywista wygrał w sądzie z o. Tadeuszem Rydzykiem i jego fundacją. O sprawie pisaliśmy tutaj: “16-latek wygrał w sądzie z O. Rydzykiem: "Nie bałem się. Byłem zmotywowany". 

Młody aktywista nie przestaje działać. O. Rydzyk nie będzie miał spokoju 

Jak się okazuje Maciej Rauhut nie zamierza spocząć na laurach i już planuje kolejne działania. W mediach społecznościowych aktywista poinformował o złożeniu wniosków o udostępnienie informacji. Pisma wystosował do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i poszczególnych ministerstw, a także do spółek Skarbu Państwa. 

We wniosku skierowanym do premiera Mateusz Morawieckiego aktywista zażądał udostępnienia m.in. informacji o przedsięwzięciach, jakie KPRM realizowała we współpracy/ z udziałem:

  • fundacji "Lux Veritatis” (z uszczegółowieniem stacji telewizyjnej Telewizja Trwam i Akademią Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu),
  • fundacji "Nasza Przyszłość",
  • rozgłośni Radio Maryja,
  • gazety "Nasz Dziennik”
  • i spółki z.o.o. Bonum. 

"Sorry, wielki redemptorysto”. Maciej Rauhut zapowiada, że się nie podda 

W mediach społecznościowych Maciej tłumaczył, że podejmuje takie działania, ponieważ "to są nasze pieniądze, a my mamy prawo domagać się dofinansowania szpitali psychiatrycznych, pomocy psychologicznej, a nie wspierania ojczulka, który ma już na koncie (i za uszami) wystarczająco dużo”. 

“Ratujcie życia nas - młodych, was - starszych. dofinansowujcie szpitale, które nas i was ratują, a nie zbędne inwestycje milionera w sukience” - zaapelował. 

“Sorry, wielki redemptorysto, sorry, wielki premierze, Czarnki, Moskwy czy inne Obajtki, ale gówniarz się tak szybko nie podda” - zapowiedział 16-latek. 

ZOBACZ TAKŻE: O. Rydzyk mówił publicznie o “niepolskich Polakach”. Do KRRiT nie wpłynęła żadna skarga

Sonda
Czy odważył/a_byś się w wieku Macieja Rahuta wystąpić z pozwem przeciwko o. Rydzykowi?
Marianna Schreiber o seksie, zdradach i pieniądzach. Oberwał Rydzyk l Mam tego dość
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE