Nowy szef MON! Antoni Macierewicz dostał żołnierzy!

2015-11-10 3:00

Nie Jarosław Gowin (54 l.), jak zapowiadała Beata Szydło, ale Antoni Macierewicz (67 l.) stanie na czele resortu obrony narodowej! Gowinowi proponowano to stanowisko, ale ponoć odmówił. - Macierewicz to bardzo silna i kontrowersyjna osobowość. Sądzę, że jego głównym celem będzie umocnienie Polski w NATO oraz zaostrzenie polityki wobec Rosji - komentuje prof. Kazimierz Kik, politolog.

Beata Szydło (52 l.) podczas wczorajszej konferencji prasowej nie chciała komentować innych kandydatur na szefa MON. - O wyborze Macierewicza zadecydowały jego kompetencje - powiedziała przyszła premier. Stwierdziła też, że Jarosław Gowin otrzymał propozycję objęcia teki szefa MON, ale odmówił i wybrał naukę i szkolnictwo wyższe. - Nic nie było załatwiane za plecami Beaty Szydło - mówił na tej samej konferencji prezes PiS Jarosław Kaczyński (66 l.). Ale trudno oprzeć się wrażeniu, że prezes miał jednak wpływ na obsadę szefa MON, skoro jeszcze w kampanii wyborczej Beata Szydło mówiła, że kandydatem na ministra obrony jest Jarosław Gowin... To już jednak przeszłość. - Czekałem na ten dzień! Antoni Macierewicz w roli szefa MON to rewelacyjny wybór dla Polski i polskiego wojska. Wiem, że pod jego rządami nasza armia będzie się świetnie rozwijać - nie kryje zadowolenia w rozmowie z nami Tomasz Kaczmarek (39 l.), były agent CBA, bliski kolega nowego ministra. Kim jest Macierewicz? To były szef komisji weryfikacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych, autor raportu z likwidacji WSI i były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego. W rządzie Jarosława Kaczyńskiego był wiceministrem obrony. - Ma jasny i przejrzysty program. Dlatego może zrobić porządek w polskim wojsku - komentuje nam prof. Kazimierz Kik, politolog.

Zobacz: Tryumf Ziobry. Znowu zostanie ministrem sprawiedliwości

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE