Donald Tusk

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Donald Tusk

Zaskoczeni?

Nowy sondaż wkurzy Tuska. Szok, co o jego rządzie myślą Polacy

2022-12-07 9:49

Takiego sondażu z pewnością Donald Tusk i Platforma Obywatelska się nie spodziewali. United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski zbadało, co Polacy sądzą o rządzie PO-PSL w kontekście polityki sprzyjającej Rosji. Sondaż przeprowadzono po sugestii Jarosława Kaczyńskiego, który chciał by została powołana komisja weryfikacyjna, która zbadałaby politykę energetyczną prowadzoną przez rządy Donalda Tuska i Ewy Kopacz w latach 2007-2015. 

W sondażu padło pytanie: "Czy Twoim zdaniem rząd PO-PSL w latach 2007-2015 prowadził politykę sprzyjającą Rosji?". Wyniki ankiety mogą być zaskakujące. Aż 31,9 procent pytanych odpowiedziało "zdecydowanie tak", a 17,6 proc. "raczej tak". Łącznie dało to 49,5 proc. badanych, którzy uważają, że rząd Donalda Tuska sprzyjał obecnemu agresorowi Ukrainy. Ankietowanych, którzy byli przeciwnego zdania, było zdecydowanie mniej. Odpowiedzi "Zdecydowanie nie"  udzieliło 24,7 proc. pytanych, a "raczej nie" wybrało 11,5 proc. Łącznie było to 36,2 proc. respondentów. Niezdecydowanych było natomiast 14,3 procent badanych.

Sondaż wyborczy. Wielkie zmartwienie Hołowni. Gdzie jeszcze obgryzają paznokcie?

W sondażu przeprowadzonym w dniach 2-4 grudnia 2022 roku, wyszło, że wyborcy sympatyzujący ze Zjednoczoną Prawicą w aż 83 proc. wskazali, że rządy PO-PSL prowadziły politykę sprzyjającą Rosji. Przeciwnego zdania było tylko 13 procent. Wśród sympatyków Koalicji Obywatelskiej 22 proc. pytanych odpowiedział twierdząco, a 73 proc. było przeciw. Jeśli chodzi o wyborców Lewicy, żaden nie odpowiedział twierdząco! Przeciwnego zdania było za to 65 proc. badanych, a 35 proc. nie miało w tej sprawie zdania - czytamy w artykule.  Czekamy teraz na podobny sondaż jeśli chodzi o rządy Zjednoczonej Prawicy w latach 2015-2022.

Sonda
Czy chcesz zobaczyć debatę Kaczyński - Tusk?
Prof. Dudek: Kaczyński ma obsesję na punkcie Donalda Tuska

Obóz rządowy skłócony jak nigdy dotąd?

Posłuchaj, jak widzi to polityk opozycji!

Listen to "To, że Ziobro nienawidzi się z Kaczyńskim, to jest dość oczywiste - Marcin Kierwiński. RAPORT WALCZAKA" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają