Donald Tusk, Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia

i

Autor: Jacek Domiński / Reporter & Karol Porwich/East News & Marek Zieliński / Super Express Donald Tusk, Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia

Kłopoty Hołowni i Kosiniaka-Kamysza

Nowy sondaż: PiS na czele, wielki sukces Tuska

2023-06-13 8:16

Wybory do Sejmu już jesienią, a najnowsze sondaże są jednoznaczne: liderem pozostaje PiS, po 4 czerwca zdecydowanie zyskuje Koalicja Obywatelska oraz Konfederacja, z kolei dużo traci Trzecia Droga. Kto jeszcze wszedłby do Sejmu?

Po wielkim sukcesie Platformy Obywatelskiej, jakim bez wątpienia jest marsz 4 czerwca, partia Donalda Tuska notuje wzrost poparcia, największy z wszystkich ugrupowań. Z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie "Wydarzeń" Polsatu wynika, że największym poparciem cieszy się Prawo i Sprawiedliwość. Drugie miejsce zajmuje partia Donalda Tuska, a trzecie Konfederacja. Do Sejmu weszłyby również jeszcze dwa ugrupowania: koalicja Trzecia Droga oraz Lewica. Dokładne wyniki sondażu przedstawiają się następująco:

PiS - 33,5 proc. (spadek o 1 proc.)

KO - 28,3 proc. (wzrost o 3,7 proc.)

Konfederacja - 11,7 proc. (wzrost o 0,6 proc.)

Trzecia Droga - 10,6 proc. (spadek o 3,6 proc.)

Lewica - 9,7 proc. (wzrost o 0,4 proc.)

Z kolei 5,8 procent wyborców wskazało, że jeszcze nie wie na kogo zagłosuje. Wybory do Sejmu odbędą się jesienią, dokładna data głosowania jeszcze nie jest znana. 

Badanie Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS dla "Wydarzeń" Polsatu na próbie n=1000 wykonano w dniach 6-11 czerwca 2023 r. metodą CATI.

Sonda
Czy 800 plus oraz darmowe leki i przejazdy autostradą sprawią, że PiS wygra wybory?
S. NITRAS: WYBORY BĘDĄ TESTEM PRZYWÓDZTWA DLA TUSKA? TO OCZYWISTE