Lech Wałęsa

i

Autor: Artur Hojny/SUPER EXPRESS Lech Wałęsa

WIEMY, CO SIĘ STAŁO

Nowe informacje o stanie zdrowia Lecha Wałęsy. Były prezydent zasłabł w domu, dlatego trafił do szpitala

Były prezydent, Lech Wałęsa (79 l.) od niedzieli (7 sierpnia) przebywa w gdańskim szpitalu. Jego przyjaciel, poseł Koalicji Obywatelskiej Jerzy Borowczak(65 l.), podał nam powód hospitalizacji legendy Solidarności. – Wałęsa źle się poczuł, zasłabł w domu – mówi polityk. – Zmówię za niego dziesięć zdrowasiek, nikomu to jeszcze nie zaszkodziło – dodaje Borowczak.

Lech Wałęsa w szpitalu. Trafił tam, gdy zasłabł w domu!

Sympatyków Lecha Wałęsy zaskoczyło zdjęcie, które były prezydent zamieścił w niedzielę 7 sierpnia na Facebooku. Widać, na nim, że leży na szpitalnym łóżku i przechodzi badania pod nadzorem specjalistycznej aparatury. Wygląda na zmęczonego. Co takiego się zdarzyło, że musiał trafić do gdańskiego szpitala? Dowiedzieliśmy się, że były prezydent i legendarny lider Solidarności zasłabł we własnym domu: – Lech Wałęsa zasłabł w domu. Źle się poczuł i trafił do szpitala – powiedział „Super Expressowi” przyjaciel byłego prezydenta, poseł PO Jerzy Borowczak. – Rozmawiałem z Lechem, trwają badania. Z tego co wiem, to do końca tygodnia będzie w gdańskim szpitalu. Zmówię za niego dziesięć zdrowasiek, nikomu to jeszcze nie zaszkodziło – zapowiada poseł Borowczak. Z pewnością taka zapowiedź modlitwy ucieszy Wałęsę, bo wiadomo, że jest on osobą wierzącą i bardzo religijną, która nigdy nie opuszcza niedzielnej mszy, chyba, że jest niedysponowana. 

Kłopoty zdrowotne Wałęsy

Lech Wałęsa nie ukrywa problemów ze zdrowiem. W końcu ma już swoje lata. Wiemy, że Wałęsa cierpi na cukrzycę i w zeszłym roku groziła mu nawet amputacja stopy z powodu tej choroby. Były prezydent choruje też od dawna na serce, ma wszczepiony rozrusznik. Na początku 2022 r. legenda Solidarności ciężko przeszedł zakażenie koronawirusem. Kiedy okazało się, że Lech Wałęsa trafił do szpitala, politycy pospieszyli z życzeniami. „Super Express” również życzy byłemu prezydentowi szybkiego powrotu do zdrowia. 

Express Biedrzyckiej - Lech Wałęsa: Unię Europejską trzeba zmienić albo powołać nową
Sonda
Lubisz Lecha Wałęsę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE