Wołodymyr Zełenski

i

Autor: President Of Ukraine flickr.com “Armia rosyjska nie byłaby sobą, gdyby nie zabijała”. Mocne przemówienie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego

Nagranie w sieci

Nocne wystąpienie Wołodymyra Zełenskiego. Padły ważne słowa o Polsce

2022-09-30 7:00

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nie zamierza się poddawać rosyjskiej agresji. Wręcz przeciwnie, jego armia już jakiś czas temu rozpoczęła kontrofensywę. Działania agresora zdają się w ogóle go nie zastraszać. W nocy z czwartku na piątek, z 29 na 30 września Zełenski wydał ważne oświadczenie. Dziękował Andrzejowi Dudzie i Polakom.

Wołodymyr Zeklenski w nocy z 29 na 30 września 2022 roku oznajmił w nagraniu umieszczonym na Telegramie, że rozmawiał z polskim prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Włoch Mario Draghim. W swoim nocnym wystąpieniu do narodu po raz kolejny podkreślił, że Ukraina nie zamierza się poddać, a Rosję czekają okropne konsekwencje czynów Władimira Putina. Odniósł się także do planowanej przez okupanta aneksji zajętych terenów jego kraju. - Rosja nie otrzyma nowego terytorium Ukrainy. Rosja przyłączy siebie do tej katastrofy, którą sama przyniosła na okupowane terytorium naszego kraju – stwierdził ukraiński prezydent. - Ceną tego, że jeden człowiek w Rosji chce kontynuować tę wojnę, będzie to, że całe rosyjskie społeczeństwo pozostanie bez normalnej gospodarki, bez godnego życia i bez szacunku dla jakichkolwiek ludzkich wartości. By to zatrzymać, trzeba będzie zatrzymać tego jednego w Rosji, kto chce wojny bardziej niż życia. Waszego życia, obywatele Rosji – dodał. W swoim przemówieniu Wołodymyr Zełenski zwrócił się także do Polaków. - Dziękuję naszym polskim braciom za bezcenne wsparcie obronne i naszą współpracę na rzecz wspólnego bezpieczeństwa – mówił. Prezydent Ukrainy zapowiedział także posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, które odbędzie się 30 września. Mają na nim zapaść ważne decyzje, choć nie podano, czego konkretnie mają dotyczyć.

W NASZEJ GALERII PONIŻEJ ZOBACZYSZ, JAK WOJNA ZMIENIŁA WOŁODYMYRA ZEŁENSKIEGO

Sonda
Czy wierzysz, że Ukraina wygra wojnę?
Raport Złotorowicza - Mateusz Lachowski

Jakie jest prawdopodobieństwo atomowego ataku Rosji?

Włącz podcast i posłuchaj wojskowego eksperta!

Listen to "Rosja użyje BRONI JĄDROWEJ? "Putin jak ranne zwierzę" - ppłk. Przepiórka [EKSPRESS BIEDRZYCKIEJ]" on Spreaker.