Niesiołowski pogróżki

i

Autor: archiwum

Niesiołowski w tarapatach. Prokuratura chce mu uchylić immunitet

2019-01-31 17:14

W sprawę posła Stefana Niesiołowskiego angażują się śledczy! Prokuratura właśnie wystąpiła do Marszałka Sejmu z wnioskiem o zgodę do pociągnięcia do odpowiedzialności karnej posła. Jeśli Sejm się zgodzi, immunitet posła zostanie uchylony, a następnie zostaną mu postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym.

„Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zamierza postawić posłowi na Sejm RP Stefanowi Niesiołowskiemu zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym. Dlatego na wniosek prowadzącego śledztwo Łódzkiego Wydziału, Prokurator Generalny przesłał do Marszałka Sejmu wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła do odpowiedzialności karnej”

- czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej. Jak twierdzą śledczy, zgromadzony materiał dowodowy, wskazuje na to, że Niesiołowski w okresie od stycznia 2013 roku do końca 2015 roku wielokrotnie przyjmował korzyści osobiste w postaci usług seksualnych w zamian za działania na rzecz spółek należących do zaprzyjaźnionych z nim biznesmenów. Zaś w efekcie interwencji byłego wicemarszałka Sejmu, spółki działające dotąd w branży restauracyjno-hotelarskiej, miały uzyskiwać kontrakty na dostawy m.in. miału węglowego Stefana Niesiołowskiego spółki, operujące dotąd w branży restauracyjno-hotelarskiej, uzyskały dla Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

- Ich łączna wartość sięgała 13 milionów złotych. Z ustaleń śledztwa wynika, że zawarcie umów było możliwe z uwagi na fakt, iż ówczesny prezes Grupy, będąc protegowanym posła, czuł się wobec niego zobowiązany. Dlatego osobiście podejmował starania w interesie spółek należących do biznesmenów zaprzyjaźnionych ze Stefanem Niesiołowskim. Poseł Niesiołowski miał ponadto podjąć starania, by w Urzędzie Miasta Łodzi została zatrudniona osoba wskazana przez jego znajomego biznesmena Wojciecha K. - poinformowała Prokuratura.

Sam Niesiołowski jest gotów zrzec się chroniącego go immunitetu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają