Borys Budka

i

Autor: Niemiec/AKPA Borys Budka

Z ostatniej chwili

Nieoficjalne: Borys Budka został pobity! Policja w akcji

Niepokojące informacje pojawiły się na temat szefa klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Borysa Budki. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, polityk miał zostać pobity podczas pobytu w Katowicach, a sprawą miała się zająć policja.

Borys Budka miał być przed godziną 12:00, 22 września na podziemnym parkingu w Galerii Katowickiej. Jak podaje „Wyborcza”, gdy polityk wysiadał ze swojego samochodu, miał zostać zaatakowany i pobity.

Na pewno został uderzony, uszkodzono mu telefon komórkowy. Podobno jeden z atakujących został już namierzony przez policję — mówi działacz PO w rozmowie z dziennikarzami "Gazety Wyborczej".

Borys Budka już miał złożyć zeznania na policji w tej sprawie, a funkcjonariusze mieli znaleźć jedną z osób zaangażowanych w pobicie polityka. Udało nam się skontaktować z Borysem Budką, który potwierdził zajście i opisał, co się dokładnie wydarzyło.

- Zostałem zaatakowany w galerii handlowej w centrum Katowic przez faceta, który wykrzykiwał do mnie hasła typu "Ty Niemcu", "Ty nazisto", "Ty świnio Tuska" - powiedział nam.

QUIZ Sprawdź, co wiesz o Platformie Obywatelskiej!

Pytanie 1 z 12
W którym roku powstała Platforma Obywatelska?
Wieczorny Express - Domański, Wipler, Nowicka, Siarkowska
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają