Adam Niedzielski

i

Autor: MALGORZATA GENCA / POLSKA PRESS Adam Niedzielski

Niedzielski zdradził termin zniesienia obostrzeń. Musi być spełniony JEDEN warunek

2022-02-17 9:30

Możemy już powoli żegnać się z obostrzeniami? Minister Adam Niedzielski w "Rozmowie Piaseckiego" zdradził ewentualny termin znoszenia restrykcji związanych z pandemią COVID-19, głównie tych, które "nie są aż tak bardzo przestrzegane". Dodał, że na razie zostajemy z noszeniem maseczek w zamkniętych pomieszczeniach.

Minister Niedzielski: w marcu decyzja o zniesieniu obostrzeń dotyczących limitów

W porannej rozmowie w czwartek (17.02) TVN 24 minister zdrowia Adam Niedzielski zdradził, kiedy możemy spodziewać się znoszenia restrykcji związanych z pandemią COVID-19. Musi być spełnione jednak jedno kryterium.

- W marcu trzeba będzie podjąć decyzję o zniesieniu obostrzeń dotyczących limitów. Jeśli liczba nowych przypadków spadnie poniżej 10 tys. będę rekomendował taką decyzję - powiedział .

Maseczki na razie zostaną

Dopytywany przez Piaseckiego, czy "zostajemy z noszeniem maseczek w pomieszczeniach", Niedzielski odparł, że "na razie tak". - Myślę, że w marcu trzeba będzie podjąć decyzję o tym, że te restrykcje, które teraz są, a które nie są aż tak bardzo przestrzegane, oprócz maseczek, będzie trzeba po prostu znieść - powiedział. Musimy więc cierpliwie czekać na poprawę sytuacji związanej z pandemią, żeby pozbyć się nakazu zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych.

Przeczytaj także: Sondaż: KO z ogromnym wzrostem poparcia. Spełnia się mroczny sen PiS. Co się dzieje?!

Przeczytaj także: Konferencja Morawieckiego. POTĘŻNY MUR tuż za jego plecami przykuł uwagę wszystkich

Początek końca pandemii? Adam Niedzielski broni hipotezy

- Absolutnie będę bronił hipotezy z początkiem końca pandemii - zadeklarował odważnie minister zdrowia. - To jest hipoteza, która dogłębnie opiera się na tym, co wiemy już o omikronie i o tym, jak różni się od poprzednich mutacji - dodał. Przyznał jednak, że "wszystko jest możliwe" i "to nie jest tak, że hipotezy są od razu definitywnymi stwierdzeniami".

- Najbardziej prawdopodobny jest ten scenariusz, że jeżeli pojawią się kolejne fale - a trzeba się liczyć z tym, że na jesień pojawi się kolejna - to one nie będą już tak dolegliwe z punktu widzenia systemu opieki zdrowotnej - mówił gość “Rozmowy Piaseckego”.

Minister Niedzielski: “decyzje rządu były warunkowane różnymi siłami politycznymi”

Minister Adam Niedzielski przyznał w "Rozmowie Piaseckiego", że decyzje rządu związane z pandemią "zawsze były w jakimś otoczeniu, były warunkowane różnymi sytuacjami, różnymi siłami politycznymi". 

- Można, patrząc z perspektywy czasowej, zastanawiać się, czy wszystkie decyzje były optymalne. Cały czas podkreślam, kiedy ktoś próbuje wydawać oceny, żeby traktował to w sposób kompleksowy. Patrzył na wszystkie uwarunkowania, które czasami były ograniczeniami chociażby politycznymi - powiedział Niedzielski.

Podkreślił również, że “nie jest sztuką jest mieć świetne pomysły, tylko sztuką jest mieć dobre pomysły, które są wdrażalne”.

Express Biedrzyckiej - Bolesław Piecha: Niedzielski nie najgorzej poradził sobie z pandemią
Sonda
Jak oceniasz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE