Lech Kuropatwiński był posłem na Sejm przez dwie kadencje, w latach 2001-2007. W PRL-u przez 20 lat był kierownikiem gospodarstwa Spółdzielni Kółek Rolniczych w Kowalu. Potem prowadził działalność gospodarczą. Był właścicielem m.in. zakładu masarskiego, miał także niewielkie gospodarstwo rolne w Strzałach. Po zakończeniu kariery poselskiej pracował w regionalnym oddziale Agencji Nieruchomości Rolnych, był członkiem Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia w Toruniu oraz pełnił funkcję przewodniczącego rady Fundacji Szansa dla Gmin i był w składzie Rady Społecznego Ubezpieczenia Rolników.
Michał Wiśniewski wspomina Andrzeja Leppera. Szczerze mówi o piciu wódki z szefem Samoobrony
Sprawa karna
W 2004 Sąd Rejonowy we Włocławku skazał go na karę roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na trzyletni okres próby oraz 5 tys. zł grzywny za podrabianie podpisów na liście płac kilkunastu byłych pracowników swojej upadłej masarni.
Szefem Samoobrony został po rezygnacji ze stanowiska Andrzeja Prochonia (1957–2020) w 2012 roku. Lech Kuropatwiński był żonaty, miał czworo dzieci. Zmarł 20 grudnia w szpitalu w Bydgoszczy. Według nieoficjalnej informacji podanej przez ddwloclawek.pl wcześniej miał przejść tam operację. Pogrzeb Kuropatwińskiego odbędzie się 27 grudnia o godz. 13.00 w Kościele Parafialnym w Kowalu.
Koalicja rządząca rozpada się na naszych oczach?
Posłanka opozycji nie ma wątpliwości. POSŁUCHAJ!
Listen on Spreaker.