Lech Kuropatwiński nie żyje

i

Autor: Piotr Molecki/East News; Shutterstock Lech Kuropatwiński nie żyje

Smutne wieści

Nie żyje następca Andrzeja Leppera, legendarny poseł Samoobrony

2022-12-22 8:26

Zmarł Lech Kuropatwiński (+75 l.) , były poseł Samoobrony, rolnik i działacz związkowy. Niedługo po śmierci Andrzeja Leppera (+57 l.) został przewodniczącym partii Samoobrona i Związku Zawodowego Rolników "Samoobrona".

Lech Kuropatwiński był posłem na Sejm przez dwie kadencje, w latach 2001-2007. W PRL-u przez 20 lat był kierownikiem gospodarstwa Spółdzielni Kółek Rolniczych w Kowalu. Potem prowadził działalność gospodarczą. Był właścicielem m.in. zakładu masarskiego, miał także niewielkie gospodarstwo rolne w Strzałach. Po zakończeniu kariery poselskiej pracował w regionalnym oddziale Agencji Nieruchomości Rolnych, był członkiem Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia w Toruniu oraz pełnił funkcję przewodniczącego rady Fundacji Szansa dla Gmin i był w składzie Rady Społecznego Ubezpieczenia Rolników.

Michał Wiśniewski wspomina Andrzeja Leppera. Szczerze mówi o piciu wódki z szefem Samoobrony

Sprawa karna

W 2004 Sąd Rejonowy we Włocławku skazał go na karę roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na trzyletni okres próby oraz 5 tys. zł grzywny za podrabianie podpisów na liście płac kilkunastu byłych pracowników swojej upadłej masarni.

Szefem Samoobrony został po rezygnacji ze stanowiska Andrzeja Prochonia (1957–2020) w 2012 roku. Lech Kuropatwiński był żonaty, miał czworo dzieci. Zmarł 20 grudnia w szpitalu w Bydgoszczy. Według nieoficjalnej informacji podanej przez ddwloclawek.pl wcześniej miał przejść tam operację. Pogrzeb Kuropatwińskiego odbędzie się 27 grudnia o godz. 13.00 w Kościele Parafialnym w Kowalu. 

Groby polskich polityków. Powązki Wojskowe i nie tylko

Koalicja rządząca rozpada się na naszych oczach?

Posłanka opozycji nie ma wątpliwości. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają