Świeca, znicz

i

Autor: Pixabay

SMUTNA WIADOMOŚĆ

Nie żyje Maciej Rosalak. Znany dziennikarz historyczny zmarł w wieku 76 lat

2023-03-14 8:28

Zmarł Maciej Rosalak, znany dziennikarz historyczny, który był redaktorem naczelnym miesięcznika „Historia Do Rzeczy”. Smutną informację o śmierci dziennikarza podał portal historia.dorzeczy.pl. - Człowiek najwyższej szlachetności R.I.P. - napisał o zmarłym we wzruszającym wpisie Piotr Semka.

Nie żyje Maciej Rosalak. Kim był? 

Nie żyje Maciej Rosalak, publicysta historyczny, autor książek historycznych, redaktor naczelny miesięcznika „Historia Do Rzeczy” - poinformował magazyn na swojej stronie internetowej. Maciej Rosalak zmarł w wieku 76 lat. Kim był Maciej Rosalak? Zmarły publicysta ukończył studia w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W latach osiemdziesiątych wydał pierwsze książki popularyzujące dzieje września 1939 r., między innymi „Reduty września”. Pracował w dzienniku „Rzeczpospolita”. Był współautorem i redaktorem prowadzącym dodatki historyczne „Rzeczpospolitej”: „Zwycięstwa Oręża Polskiego”, „Chwała Oręża Polskiego” i „Księga Kresów Wschodnich”. Był także jednym z redaktorów miesięcznika „Uważam Rze - Historia”.

Dziennnikarze żegnają zmarłego Rosalaka

W ostatniej dekadzie Maciej Rosalak był jednym z autorów miesięcznika „Historia Do Rzeczy”. W listopadzie 2022 r. został redaktorem naczelnym tego magazynu. W Telewizji Republika prowadził program „Kalendarz historyczny” i komentował obchody ważnych rocznic historycznych. Opublikował książki „Tsunami historii” oraz „Wielkie zarazy ludzkości”. Maciej Rosalak był odznaczony Medalem Pro Memoria oraz złotym medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej. Jego śmierć poruszyła środowisko dziennikarskie. - Zmarł Maciek Rosalak. Był moim starszym kolegą z "Rzeczpospolitej" a potem z "Uważam Rze" i "Do Rzeczy". Tytan pracy, erudyta, weteran Marca 1968. Człowiek najwyższej szlachetności R.I.P. - napisał o zmarłym dziennikarz Piotr Semka. - Bardzo smutna wiadomość…- dodał publicysta Rafał Ziemkiewicz. 

CZYTAJ: Córka Jana Lityńskiego nie żyje. Tak mówiła o tacie na pogrzebie

Groby dziennikarzy i prezenterów TVP. Byli ikonami PRL. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany