Nazwał Polaków faszystami, a Unia go chroni!

2018-02-05 19:56

Kilka miesięcy temu europoseł Gay Verhofstadt (65 l.) nazwał Polaków, uczestników Marszu Niepodległości, neonazistami i faszystami! Za te słowa byłego premiera Belgii do sądu podał dr Bawer Aondo-Akaa (33 l.). Jednak najwyraźniej Unia chroni swoich polityków, którzy obrażają Polskę! Bo do tej pory Parlament Europejski nie zajął się uchyleniem immunitetu europosła.

- 60 tys. faszystów, neonazistów i zwolenników supremacji białej rasy przemaszerowało 300 km od Auschwitz - tak w Parlamencie Europejskim podsumował Marsz Niepodległości Verhofstadt. Dotknięty tymi słowami poczuł się czarnoskóry Polak dr Bawer Aondo-Akaa. Jego prawnicy już trzy tygodnie temu wystąpili do PE z wnioskiem o uchylenie immunitetu belgijskiemu politykowi, ale do tej pory nie otrzymali odpowiedzi. - To doskonale pokazuje, że w Unii stosowane są podwójne standardy. Nie mogę odpuścić Verhofstadtowi, nie pozwolę na to, aby mógł bezkarnie obrażać mnie i moich rodaków za to, że kochamy Polskę i świętujemy odzyskanie przez nią niepodległości - żali się dr Bawer, syn Polki i Nigeryjczyka, w rozmowie z "SE". - Spodziewamy się obstrukcji biurokratycznej ze strony PE. Obawiamy się, że sprawa utknie w komisjach i trzeba będzie zorganizować presję społeczną na PE - tłumaczy mec. Jerzy Kwaśniewski ze stowarzyszenia Ordo Iuris, które reprezentuje dr. Bawera. Prawnicy rozważają zgłoszenie petycji obywatelskiej oraz poproszą o pomoc polskich eurodeputowanych.

Dr Bawer domaga się od belgijskiego polityka przeprosin i złożenia wieńców pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza.

ZOBACZ TAKŻE: "Dobry Polak to MARTWY Polak". Atak na polskich turystów w Izraelu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE