armia rosyjska, wojsko, Rosja, żołnierze, pobór

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Bestialstwo Kremla sięgnęło zenitu

Najstraszniejsza decyzja Władimira Putina. Ukraiński jeniec na rozkaz ma zabić brata

2022-09-27 8:01

Przerażająca wojna Rosji z Ukrainą zapamiętane zostanie przez obrazki z Buczy, Irpienia i Iziumu, gdzie w masowych grobach spoczęły tysiące niewinnych ofiar agresji. Jednak bestialstwo tego konfliktu objawia się nie tylko w takich aktach terroru rosyjskiego. Najnowsze doniesienia wskazują, że Kreml chce zmuszać jeńców ukraińskich do mordowania braci.

Express Biedrzyckiej - Adam Balcer wprost: "Rosja zmierza w stronę totalitaryzmu"

Na szczytach rotacja, w wojsku bałagan. Jeńcy mają strzelać do własnych braci

Amerykański instytut zwraca uwagę na przetasowania na szczycie hierarchii wojskowej. Eksperci ISW wskazują, że to dowód na to, że Władimir Putin dostrzega uchybienia i problemy, jakie mają miejsce w wojsku i próbuje im zaradzić. Wywołuje to jednak rosnącą presję na komisarzy wojskowych, którzy i tak już dostarczają wezwania do wojska nie tam, gdzie trzeba.

Ciśnienie wywierane na sprawę przeprowadzenia szybkiej i obfitej mobilizacji prowadzi ISW do konkluzji, że wojsko rosyjskie już szykuje się na wcielenie w swoje struktury jeńców ukraińskich. Trudno wyobrazić sobie dramat Ukraińców, którzy nie tylko pobici i pokonani trafili do rosyjskiej niewoli, będą musieli jeszcze w znienawidzonej armii kierować lufy karabinów przeciwko własnym braciom. I choć jest to ewidentne pogwałcenie Konwencji Genewskiej o jeńcach wojennych Rosja już nieraz udowodniła, że nie ma dla niej granic przyzwoitości.

Poniżej galeria, w której znajdziecie potencjalnych następców Władimira Putina

Sonda
Czy ogłoszona przez Putina mobilizacja 300 tys. rezerwistów coś zmieni na froncie wojny w Ukrainie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany