Ten sondaż ucieszy Dudę i Tuska. To niemożliwe? A jednak!

2019-05-13 15:20

„Super Express” postanowił dowiedzieć się, którym politykom Polacy ufają najbardziej. W pierwszej trójce sondażu Instytutu Badań Pollster znaleźli się Donald Tusk (62 l.), Andrzej Duda (47 l.) i Mateusz Morawiecki (51 l.). – Rysuje nam się plejada czołówki polskich polityków. Chodzi o akceptację społeczną, wiarygodność i klasę – komentuje prof. Kazimierz Kik (72 l.), socjolog.

Królowi Europy ufa 15 proc. ankietowanych, urzędującym prezydentowi i premierowi po 11 proc. Polaków. Tuż za podium Robert Biedroń (43 l.) oraz Jarosław Kaczyński (70 l.). Obaj odnotowują po 9 proc. w rankingu zaufania. Inni politycy, którzy znaleźli się w zestawieniu mają mniej niż 5 proc. Aż 13 proc. ankietowanych nie ufa żadnemu polskiemu politykowi!

Eksperci zwracają uwagę, że liderem w sondażu zaufania jest Donald Tusk. – Kiedy pojawia się w kraju, zainteresowanie jego osobą wzrasta. Ostatnio demonstruje, że interesuje się polską polityką – mówi nam prof. Henryk Domański (67 l.), socjolog z PAN. – Polacy są Europejczykami i bardzo wysoko cenią europejskość polityka oraz jego rolę – uważa prof. Kik. Jak twierdzi, ankietowani ufają Morawieckiemu i Dudzie, gdyż ci dwaj politycy nie popełniają zbyt wielu błędów.

Sondaż przeprowadził Instytut Badań Pollster dniach 26-29 kwietnia na próbie 1031 dorosłych Polaków.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają