Wybory

i

Autor: Julian Sojka/East News Wybory

WYBORY W POLSCE

Najnowszy sondaż partyjny. KO i PiS idą ramię w ramię, ale tylko jedni z nich mają powody do radości

2023-06-26 7:58

PiS i Koalicja Obywatelska zajmują dwa pierwsze miejsca na podium – wynika z najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej”. Według sondażu PiS uzyskuje 32,7 proc. poparcia, a KO 30,2 proc.

Najnowszy sondaż partyjny. PiS i KO idą niemal równo

Data wyborów parlamentarnych 2023 w Polsce nie jest jeszcze znana, natomiast cały czas pojawiają się nowe sondaże poparcia dla partii politycznych. Najnowsze badanie wskazuje, że: "PiS uzyskuje 32,7 proc., czyli wynik o pół punktu niższy niż miesiąc temu. KO zyskuje prawie 5 pkt i ma 30,2 proc. poparcia. Dobrze ma się także Konfederacja, przekraczając 12 proc., ale i dwa mniejsze ugrupowania opozycyjne: Lewica (9 proc., wzrost o 1,2 pp.) oraz Trzecia Droga (10,8 proc., spadek o 2,3 pp.)" - czytamy w poniedziałkowym wydaniu "Rzeczpospolitej". Z sondażu wynika, że Agrounia uzyskałaby 0,3 proc. poparcia. 4,9 proc. respondentów nie wie na kogo oddałoby swój głos.

Ankietowani zostali zapytani również o to czy wzięliby udział w wyborach, gdyby te odbywały się w najbliższą niedzielę. Na tak zadane pytanie 55,1 proc. odpowiedziało - tak. Negatywnej odpowiedzi udzieliło natomiast 34,2 proc. ankietowanych. Badanie CATI przeprowadzono 23-24.06.2023 r. na 1000-osobowej grupie respondentów

Sonda
Czy PiS wygra najbliższe wybory?
Express Biedrzyckiej - Paulina HENNIG-KLOSKA, Sławomir NEUMANN, Marcin ROMANOWSKI RUNDA 1
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany