Zbigniew Ziobro

i

Autor: Tomasz Golla/SUPER EXPRESS Zbigniew Ziobro

Złe wieści

Najnowszy sondaż miażdży Ziobrę. Aż 59 proc. Polaków chce jego dymisji. Co na to Kaczyński?

2022-12-08 8:35

Zbigniew Ziobro znalazł się w tarapatach. Minister sprawiedliwości nie cieszy się popularnością wśród respondentów, którzy w najnowszym badaniu dali temu wyraz chcąc jego odejścia z rządu, na którego czele stoi premier Mateusz Morawiecki. Aż 59 proc. Polaków jest przeciw Ziobrze. Czy to polityczny koniec prokuratora generalnego?

Aż 59 proc. ankietowanych chce odejścia Ziobry

Według najnowszego badania United Surveys dla "DGP" i RMF FM odejścia lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry chce aż 59 proc. respondentów. Przeciwnego zdania jest z kolei 29 proc. ankietowanych. Za odejściem z rządu Zbigniewa Ziobry są głównie wyborcy opozycji. Z kolei wyborcy PiS są innego zdania. Spośród osób, które w ostatnich wyborach głosowały na partię Jarosława Kaczyńskiego odejścia Ziobry chce 23 proc. osób. Z kolei przeciw jest 65 proc. Wyborcy partii opozycyjnych wykazują się dużą jednomyślnością. W tej grupie ponad 80 proc. chciałoby rozpadu koalicji PiS z partią Zbigniewa Ziobry. 

Ziobro wbija potężną szpilę w Morawieckiego! "Liczymy, że sprawa szybko się wyjaśni"

Przypomnijmy, że już w przyszłym tygodniu podczas prac Sejmu posłowie będą głosować wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Wniosek w tej sprawie został zgłoszony przez klub Koalicji Obywatelskiej. Nie wiemy co na to prezes PiS Jarosław Kaczyński, ale wszystko wskazuje na to, że w szeregach partii posłowie utrzymają jednomyślność. 

Wotum nieufności wobec Ziobry - 12 grudnia

W poniedziałek, 12 grudnia odbędzie się posiedzenie komisji sprawiedliwości poświęcone zaopiniowaniu wniosku opozycji o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości - poinformował szef komisji Marek Ast. Polityk zapowiedział także, że PiS będzie bronić Zbigniewa Ziobry. Natomiast Sejm zajmie się wnioskiem na posiedzeniu, które odbędzie się w dniach 13-14 grudnia. 

Sonda
Czy Zbigniew Ziobro powinien odejść z rządu?
Sedno Sprawy - Zbigniew Ziobro

Mateusz Morawiecki NIE ODWAŻY SIĘ odwołać Zbigniewa Ziobro?

Marek Belka wątpi w suwerenność premiera. POSŁUCHAJ!

Listen to "Morawiecki nie jest niestety suwerennym premierem, zależy od szefa z Nowogrodzkiej - Marek Belka. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.