Jarosław Kaczyński

i

Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Jarosław Kaczyński

Takiego sondażu jeszcze nie widziałeś! Kaczyński z poparciem 60 procent!

2021-06-10 6:30

Najnowszy sondaż Instytutu Pollster dla „Super Expressu” daje powody do radości Jarosławowi Kaczyńskiemu (72 l.). Dla wyborców PiS lider jest tylko jeden! Zwolennicy partii rządzącej nie wyobrażają sobie, żeby Kaczyński nie wystartował w najbliższych wyborach na prezesa partii. Kongres Prawa i Sprawiedliwości zbliża się wielkimi krokami i dla elektoratu partii rządzącej jest jasne, kto powinien stać na czele PiS. – Trudno dziś wyobrazić sobie największą partię prawicy bez Jarosława Kaczyńskiego – przyznaje w rozmowie z „SE” prof. Rafał Chwedoruk (52 l.) i wyjaśnia, skąd bierze się tak mocna pozycja prezesa PiS w partii.

Wyborcy PiS: Kaczyński musi rządzić

Jarosław Kaczyński niepodzielnie rządzi w Prawie i Sprawiedliwości już od 18 lat. I nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Wprawdzie wicepremier zaczął głośno mówić o politycznej emeryturze, ale podczas lipcowego kongresu zamierza po raz kolejny ubiegać się o fotel prezesa partii. Tego chcą też wyborcy PiS - 60 proc. z nich nie wyobraża sobie, żeby Kaczyński po raz kolejny nie ubiegał się o fotel prezesa partii. Odmiennego zdania jest 22 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości.

Trudno dziś wyobrazić sobie największą partię prawicy bez Jarosława Kaczyńskiego – przyznaje w rozmowie z „Super Expressem” prof. Rafał Chwedoruk (52 l.).

Nie przegap: Pilne! Jarosław Kaczyński mówi o swoim następcy na stanowisku prezesa PiS! Co z Morawieckim?

Czy Jarosław Kaczyński powinien startować w wyborach na prezesa partii?

i

Autor: GRAFIKA SUPER EXPRESS Czy Jarosław Kaczyński powinien startować w wyborach na prezesa partii?

W czym tkwi siła Kaczyńskiego?

Skąd tak silna pozycja Jarosława Kaczyńskiego w partii? Politolog przypomina, że znaczna część elektoratu Prawa i Sprawiedliwości pamięta jeszcze głębokie podziały na prawicy z lat dziewięćdziesiątych, a prezes PiS jest tym, który twardą ręką spaja obóz prawicy.

Wielu wyborców PiS rozumie, że tylko model silnego przywództwa jest antidotum na owe problemy. Przywództwo Kaczyńskiego to w dużym stopniu permanentne granie różnymi frakcjami, nurtami – ocenia wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego.

Nie przegap: Jarosław Kaczyński na emeryturę? Tylko nie to! W PiS nie wyobrażają sobie innego lidera

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 5–6 czerwca 2021 r. na próbie 1047 dorosłych Polaków.

Express Biedrzyckiej - Paweł Kukiz: Kaczyński nie będzie mnie trzymał za pysk
Sonda
Jeśli Jarosław Kaczyński odejdzie na polityczną emeryturę, który z polityków PiS powinien go zastąpić w funkcji prezesa PiS?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE