Mateusz Morawiecki

i

Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Mateusz Morawiecki

Nagła wielka zmiana w rządzie Morawieckiego. Ludzie spali, gdy to się dokonało

2021-08-13 7:18

Ostatnio wokół rządu Mateusza Morawieckiego zrobiło się ogromne zamieszanie. Po tym, gdy odwołany został wicepremier Jarosław Gowin, a do dymisji podali się jego partyjni współpracownicy, doszło do kolejnej zmiany w rządzie. W późnych godzinach wieczornych, gdy ludzie już spali, to się dokonało. W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie o powstaniu Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Co zakładają zmiany w rządzie Morawieckiego?

Mamy nowy resort w rządzie Mateusza Morawieckiego. Na czym polega zmiana? Przekształcenie zakłada wyłączenie z dotychczasowego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii (do niedawna kierowanego przez Jarosława Gowina) działu "praca" i włączenie go do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Do tego resortu przechodzą pracownicy obsługujący sprawy tego działu. Co istotne, rozporządzenie premiera od razu weszło w życie. 

ZOBACZ TAKŻE: Sensacyjne informacje o mężu Elżbiety Witek! To wiele wyjaśnia [ZDJĘCIA]

Przypomnijmy, że we wtorek, 11 sierpnia, rzecznik rządu Piotr Muller poinformował o dymisji Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii. Tymczasowo na tym stanowisku zastąpił do sam Mateusz Morawiecki (CZYTAJ TUTAJ). Po odwołaniu Gowina jego Porozumienie opuściło Zjednoczoną Prawicę. Część posłów tej formacji jednak zdecydowała się pozostać w klubie parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości.

CZYTAJ TEŻ: Gowin w „Kropce nad i” mówił o barbarzyństwie. Nagle Olejnik w śmiech

Sonda
Czy Jarosław Gowin znów wróci do rządu?
Jarosław Gowin wyrzucony z rządu. Morawiecki zdecydował
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany