Donald Tusk, Radosław Sikorski

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express, Piotr Lampkowski/Super Express Donald Tusk, Radosław Sikorski

Mocna odpowiedź

Na żywo zapytał Tuska o Sikorskiego. Tak zareagował

2023-01-25 9:49

Lider PO Donald Tusk nie przerwanie objeżdża Polskę, gdzie spotyka się z mieszkańcami różnych miast. Po swoim wystąpieniu odpowiada na pytania od słuchaczy. Tym razem, podczas pobytu w Siedlcach, padło kilka niewygodnych pytań, w tym o ostatnią kontrowersyjną wypowiedź europosła Radosława Sikorskiego.

Donald Tusk stara się być przygotowany na każdą ewentualność podczas swoich spotkań z Polakami. Wizyta w Siedlcach mogła go jednak zaskoczyć, kiedy jedna z osób na widowni zadała mu serię pytań, które można uznać za niewygodne dla byłego premiera. - To osoba z bardzo bliskiego pana otoczenia politycznego. Sikorski ujawnił, że 1 września 2009 roku w Sopocie Władimir Putin zaproponował panu rozbiór Ukrainy, a pan nic nie odpowiedział Putinowi. Dlaczego wtedy pan nie zareagował i nie poinformował o tym opinii publicznej i Ukraińców? – zapytał dziennikarz TVP. Dociekał, czy Donald Tusk dalej zamierza współpracować z Radosławem Sikorskim i jaka jest jego przyszłość.

Donald Tusk tłumaczy Radosława Sikorskiego

Lider PO postanowił odpowiedzieć na pytania, jednak wcześniej stwierdził, że osoba, która je zadaje, musi być wyborcą PiS-u, nie wiedział bowiem, że rozmawia z dziennikarzem TVP. - Radosław Sikorski nie ujawnił rozmowy na sopockim molo. On mówił o spotkaniu, w którym uczestniczyło około 40 dyplomatów ze strony polskiej i rosyjskiej. W tym czasie Putin nie proponował żadnego rozbioru Ukrainy, tylko wysuwał aluzje i insynuacje, że Ukraina składa się z różnych wątków historycznych, Lwów był polskim miastem. Generalnie była to rozmowa, która nie pierwszy i nie ostatni raz podkreślała bardzo lekceważący i niechętny stosunek Putina do Ukrainy – stwierdził Donald Tusk. Podkreślał, że Radosław Sikorski ostrzegał Ukrainę przed możliwością napaści ze strony Rosji. Zwrócił także uwagę na wybujały charakter europosła. - Dlaczego dziś nikt z oficjalnych mediów nie zada jeszcze raz tego pytania Kaczyńskiemu czy Morawieckiemu, dlaczego mając od wielu tygodniu wiedzę, że Rosja za chwilę napadnie na Ukrainę, organizowali z najbardziej prorosyjskimi politykami w Europie - ku wielkiej radości na Kremlu - spotkania w Warszawie; Morawiecki jeździł do Madrytu. Przecież tego typu działania są stukrotnie ważniejsze, niż wypowiedzi tego, czy innego polityka, nawet jeśli ma czasami wybujały temperament – stwierdził lider PO.

Sonda
Czy Radosław Sikorski powinien przeprosić za słowa na temat Ukrainy i polskiego rządu?
K. GAWKOWSKI: SIKORSKI POWINIEN BYĆ MEDIALNIE ZAKNEBLOWANY
Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany