Maria Zacharowa

i

Autor: AP Maria Zacharowa

MSZ Rosji komentuje decyzję Białego Domu. Cytują piosenkę Britney Spears

2022-07-06 16:08

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji zdobyło się na komentarz do decyzji Stanów Zjednoczonych, która została ogłoszona w związku ze szczytem G20. W tym tygodniu odbędzie się konferencja szefów dyplomacji każdego z uczestników G20. Rosja kuriozalnie komentuję odmowę Stanów na rozmowy, cytując tekst piosenki Britney Spears (41 l.).

Maria Zacharowa (47 l.) to rzeczniczka rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, która znana jest z kontrowersyjnych komentarzy. Tym razem wyraziła opinię na temat odmownej decyzji Stanów Zjednoczonych.

Stany Zjednoczone mówią "nie". MSZ Rosji odpowiada... cytatem z Britney Spears

Choć szczyt G20 w Indonezji zaplanowany jest na 15-16 listopada tego roku, już odbywają się przygotowania do wydarzenia. W tym tygodniu na wyspie Bali w Indonezji spotkać się mają szefowie dyplomacji krajów-uczestników. Przypomnijmy, że w szczycie G20 ma wziąć udział także i Rosja.

Oznacza to więc, że w tym tygodniu na Bali pojawi się także Siergiej Ławrow (72 l.). Rosjanie mieli pewne nadzieje na spotkanie swojego ministra spraw zagranicznych w cztery oczy z Antonym Blinkenem (60 l.), sekretarzem Stanu USA (odpowiednik ministra spraw zagranicznych). Rzecznik Departamentu Stanu, Ned Price (40 l.) szybko jednak rozwiał wątpliwości. 

Chcielibyśmy, by Rosjanie podali nam jeden powód, dla którego mielibyśmy z nimi rozmawiać w formacie bilateralnym. Tymczasem Moskwa wciąż nasila brutalną wojnę przeciwko narodowi ukraińskiemu - podsumował krótko Ned Price.

Poniżej galeria potencjalnych następców Władimira Putina

MSZ Rosji komentuje. Maria Zacharowa zacytowała Britney Spears

Na słowa rzecznika zareagowała jego rosyjska odpowiedniczka, Maria Zacharowa. Na swoim oficjalnym profilu na Telegramie napisała wprost, że jego słowa przypominają tekst znanej piosenki Britney Spears z 1998 roku "Baby one more time". - Ned, twoje oświadczenie brzmi jak słowa piosenki. "My loneliness is killing me (And I), I must confess, I still believe, When I'm not with you I lose my mind, Give me a sign, Hit me baby one more time" (pol. Moja samotność dobija mnie (i ja) Ja muszę wyznać, że wciąż wierzę Gdy nie jestem z tobą, tracę zmysły Daj mi jakiś znak Traf kochanie do mnie jeszcze raz).

Słowa amerykańskiej piosenki Zacharowa zestawiła z tekstem piosenki rosyjskiej 25-letniej wokalistki Lusi Czebotiny. Co ciekawe, tekst do niej napisała sama Maria Zacharowa. - So June is over, Your power is lower, And I’m gonna fly, Away from this lie (pol. Czerwiec się kończy, twoja moc słabnie, Niebawem odlecę, z daleka od tego kłamstwa).

Jak rozumieć odpowiedź Marii Zacharowej? Interpretacja piosenek potrafi być złożona, ale wyraźnie widać kpinę w odpowiedzi wzbogaconej słowami piosenki Britney Spears. Z kolei przytoczone później słowa piosenki Czebotiny wyraźnie mają brzmieć jak coś w rodzaju deklaracji i trochę jak triumf, co może mieć związek z ostatnim sukcesem Rosji w obwodzie ługańskim.

Sonda
Czy Rosja powinna być zapraszana na szczyty międzynarodowe?
Express Biedrzyckiej 06.07 (Grzegorz Schetyna, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE