Premier Mateusz Morawiecki

i

Autor: SE/Paweł Skraba Mateusz Morawiecki

Morawiecki w wyborach prezydenckich? Sensacyjne wyniki badania

2022-05-24 7:58

Sensacyjne wyniki sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla Radia Zet. Z badania wynika wprost - Mateusz Morawiecki może poszczycić się ogromną skutecznością w wyborach prezydenckich. Andrzej Duda ma powody do zazdrości.

Wyniki tego sondażu z pewnością nie zostaną przez władze Prawa i Sprawiedliwości pominięte. Zgodnie bowiem z wynikami najnowszego badania przeprowadzonego w dniach 20-21 maja przez pracownię IBRiS na grupie 1000 osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych wynika, że obecny premier ma nie lada szanse na zostanie prezydentem.

Polacy pytani byli w badaniu, na kogo oddaliby głos, gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę. Okazało się, że na ogromne poparcie może liczyć obecny szef rządu, Mateusz Morawiecki.

Gdyby obecny premier startował w wyborach obok najgłośniejszych nazwisk opozycji, wygrałby w pierwszej turze. Mateusz Morawiecki mógłby bowiem liczyć na 33,8 proc. poparcia. Na drugim miejscu wylądowałby Rafał Trzaskowski z wynikiem 30,4 proc., a podium zamykałby Szymon Hołownia z 10,6 proc. głosów na koncie.

Miejsce czwarte zająłby kandydat wystawiony przez Konfederację do ostatnich wyborów prezydenckich - Krzysztof Bosak (7,1 proc.), a na piątej pozycji uplasowałby się Władysław Kosiniak-Kamysz, który może liczyć na 6,6 proc. poparcia.

Poza pierwszą piątką znaleźli się Robert Biedroń z wynikiem 4,1 proc. głosów, Michał Kołodziejczak (1,7 proc.) oraz Zbigniew Ziobro (1 proc.). Gdyby natomiast wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, udział w nich wzięłoby 65,8 proc. uprawnionych do głosowania. Prawie co trzeci Polak (28,1 proc.) odmawia udziału w elekcji, a 6,1 proc. wyborców nie wie, czy poszłaby głosować.

Express Biedrzyckiej 23.05 (Jarosław Gowin, gen. Waldemar Skrzypczak, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk) Sedno Sprawy: Tomasz Siemoniak
Sonda
Czy twoim zdaniem PiS ma szansę wygrać kolejne wybory?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają