Spotkanie z Kamalą Harris

Morawiecki w USA. Ważne słowa premiera

2023-04-12 7:45

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Białym Domu z wiceprezydent USA Kamalą Harris. Jak przekazano potem w komunikacie, obie strony omówiły sytuację na Ukrainie, sytuację na Tajwanie oraz inwestycje amerykańskie w Polsce.

Spotkanie Morawieckiego z wiceprezydent USA Kamalą Harris odbyło się w środowy poranek polskiego czasu. Omówiono kwestie bezpieczeństwa oraz sytuację na Ukrainie. Jak podkreślił szef polskiego rządu, nie ma innej alternatywy niż silny sojusz naszych państw. Premier podkreślił, jak ważną rolę w wojnie ukraińsko-rosyjskiej odgrywają Stany Zjednoczone. - Jestem przekonany, że wojna na Ukrainie jest nie tylko początkiem końca rosyjskiego imperializmu, ale także początkiem odnowy wspólnoty transatlantyckiej - ocenił Mateusz Morawiecki. Jak dodał szef rządu, podczas spotkania z Kamalą Harris podkreślił również jak ważne dla Polski jest obecność amerykańskich żołnierzy. - Pamiętamy, że jeszcze parę lat temu ta dyskusja o stałej obecności była gorąca w Rzeczpospolitej. Dlatego cieszę się bardzo, że pani wiceprezydent nie tylko powiedziała o tej dodatkowej obecności kilku tysięcy żołnierzy, ale także o budowie bazy i magazynów pod kątem akumulacji sprzętu, broni amerykańskiej - stwierdził Mateusz Morawiecki.

Sonda
Czy debata Morawiecki-Tusk powinna się odbyć?
prof. Antoni Dudek: Morawiecki myśli, że kiedyś będzie prawdziwym premierem [Express Biedrzyckiej - Podcast Super Expressu]
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają