Premier Mateusz Morawiecki

i

Autor: AP Premier Mateusz Morawiecki

"Morawiecki pokazał poparcie dla Orbana"

"Morawiecki staje w jednym szeregu z neonazistami". Krzysztof Gawkowski ostro punktuje premiera

2022-10-11 8:34

Premier Mateusz Morawiecki był w niedzielę na festynie polityczno-kulturalnym w Madrycie "Viva22" zorganizowanym przez opozycyjną konserwatywną partię Vox, będącą trzecią siłą w parlamencie Hiszpanii. Nie omieszkał tam ostro uderzyć w Unię Europejską i solidarność europejskich państw. Zdecydowanie zareagował na to przewodniczący klubu poselskiego Lewicy Krzysztof Gawkowski.

- Mała grupa biurokratów w Brukseli twierdzi, że to oni tworzą Europę - powiedział Morawiecki. - Ale Europę tworzą suwerenne narody i siła ich tradycji, a nie brukselska biurokracja. UE inwestuje w biurokrację, jej instytucje poszerzają swoje kompetencje, na co nie możemy pozwolić - stwierdził odważnie Morawiecki na zlocie skrajnych konserwatystów w Hiszpanii.

- Oni (w Brukseli) mogą stworzyć “transnarodowego potwora” bez wartości tradycyjnych, bez ducha, sztuczny twór bez tożsamości narodowej. Taki twór nie ma jednak przyszłości i może doprowadzić do chaosu i głębokiego kryzysu duchowego przyszłych pokoleń. To od wiary w sztuczne formuły zamiast wiary w człowieka zaczął się obecny kryzys - podkreślił szef rządu.

Gawkowski: Morawiecki z neonazistami

Mateusz Morawiecki świadomie staje w jednym szeregu z hiszpańskimi neonazistami, bo trzeba powiedzieć otwarcie do kogo pojechał - do partii Vox, która ma poglądy takie, jak kiedyś miał dyktator Franco – stwierdził zdecydowanie przewodniczący klubu poselskiego Lewicy w "Faktach po faktach" TVN 24.

– Stojąc tam i pokazując, że mamy do czynienia z poparciem dla takiej partii, staje w szeregu z Salvinim, Orbanem, panią Le Pen i ze wszystkimi, którzy puszczają oko do Putina. To jest rzeczywisty cel tego, co dzisiaj PiS, bo przecież premierem PiS-u jest pan Morawiecki – dodał.

– Morawiecki zamiast jechać do Hiszpanii, po to, żeby spotkać się z hiszpańskim premierem i namawiać go do wysyłania broni dla Kijowa, to pojechał wspierać partię, która najchętniej zmusiłaby Zełenskiego do podpisania pokoju – powiedział poseł Lewicy.

To nie jedyny tego typu głos w sprawie. — Rosja bestialsko atakuje ukraińskie miasta, a w tym czasie Morawiecki bredzi na zlocie proputinowskich partii o Unii Europejskiej jako „transnarodowej bestii”. Gorzej nie można — podsumował krótko na Twitterze Donald Tusk.

K. GAWKOWSKI: SIKORSKI POWINIEN BYĆ MEDIALNIE ZAKNEBLOWANY
Sonda
Czy masz już dość rządu Mateusza Morawieckiego?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany