Mateusz Morawiecki

i

Autor: Art Service/SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki

Premier w Kanadzie

Morawiecki: Prawa człowieka, w tym prawa społeczności LGBTQ+, nie są w Polsce zagrożone

2023-06-02 19:56

Premier Morawiecki przebywa z wizytą w Kanadzie. Podczas konferencji prasowej po spotkaniu z premierem Justinem Trudeau, szef polskiego rządu był pytany m.in. strefy wolne od LGBTQ+ w Polsce”. - "Prawa człowieka, w tym prawa społeczności LGBTQ+, nie są zagrożone wcale w Polsce" - stwierdził Morawiecki.

Strefy wolne od LGBTQ+ w Polsce

Premier Mateusz Morawiecki przebywa w piątek z wizytą w Kanadzie, gdzie spotkał się z premierem tego kraju Justinem Trudeau. Na konferencji po spotkaniu premierzy padło pytanie m.in. o "strefy wolne od LGBTQ+ w Polsce". Premier Trudeau pytany był, "dlaczego kanadyjski rząd nie skrytykował tego". "My zawsze zgłaszamy zastrzeżenia, do możliwego zagrożenia praw człowieka. I jako przyjaciele Polska i Kanada zawsze będą otwarcie i szczerze rozmawiać o kwestiach, które spędzają na sen z oczu" - odpowiedział Trudeau.

"Tak, otrzymaliśmy raporty z Polski na temat zagrożenia praw społeczności LGBTQ+. I rozmawialiśmy o tym szczerze i otwarcie, tak jak na różne inne, być może trudne tematy. I te rozmowy będą trwały" - zaznaczył. "Zgłosiłem wyrazy niepokoju na temat tych stref wolnych od LGBTQ+ i będziemy zgłaszać te zastrzeżenia w trakcie szczerych, otwartych trwających dalej rozmów i zawsze tak jak sprzymierzeńcy i przyjaciele będziemy rozmawiać" - dodał Trudeau.

Morawiecki -  prawa społeczności LGBTQ+ nie są w naszym kraju zagrożone

Premier Morawiecki podkreślił, że prawa człowieka, w tym prawa społeczności LGBTQ+, nie są w naszym kraju zagrożone. "Prawa człowieka, w tym prawa społeczności LGBTQ+, nie są zagrożone wcale w Polsce" - powiedział szef polskiego rządu. "W dużym stopniu popieramy rozwój rodzin i życia rodzinnego i czasami jest to źle rozumiane, jako wyraz dyskryminacji w stosunki do innych ludzi i to nie ma miejsca" - wyjaśnił. "Najlepszym dowodem na to jest fakt, że nie ma żadnych konfliktów z Komisją Europejską na ten temat" - wskazał szef polskiego rządu. Według niego, gdyby jakiekolwiek zagrożenie praw tej grupy miałoby miejsce w Polsce, to naszemu krajowi nie byłyby przyznane żadne fundusze unijne. "Więc mogę zapewnić, że ta społeczność nie ma problemów ze strony rządu" - powiedział Morawiecki.

Sonda
Czy po wygranych wyborach przez PiS Mateusz Morawiecki powinien pozostać premierem?
Express Biedrzyckiej WYBORY 2023 - dr E. Pietrzyk-ZIENIEWICZ, dr M. OCZKOŚ, dr B. GRABOWSKI - Runda 2
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany