Mateusz Morawiecki

i

Autor: Art Service/SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki

Premier w Kanadzie

Mateusz Morawiecki o „lex Tusk”. „Nie ma się na co obrażać”

2023-06-02 16:39

Premier Mateusz Morawiecki przebywa w Kanadzie, gdzie podczas konferencji w Darlington mówił o tak zwanym „lex Tusk”. Jak przyznał, jeszcze się nie zapoznał ze zmianami wprowadzonymi do ustawy przez prezydenta Andrzeja Dudę, ale zapewnia naszych sojuszników z NATO i Unii Europejskiej, że nie ma powodów do niepokoju.

Mateusz Morawiecki podczas konferencji uspakajał sojuszników Polski z NATO i UE, które nie kryły niepokoju związanego z powstaniem komisji do spraw badania wpływów rosyjskich. - To jest część wielkiej awantury, którą w Polsce widzimy, która jest częścią procesu wyborczego. Ja to rozumiem. Nie ma się na co obrażać, ale nie ma też co panikować, czy zmieniać rzeczy, które zostały zasadniczo przyjęte – stwierdził premier.

Otwarcie też przyznał, że jeszcze nie miał czasu zapoznać się ze szczegółami zmian, jakie zapowiedział Andrzej Duda w tej sprawie. - Pan prezydent podpisał naszą ustawę, dotyczącą Komisji weryfikującej wpływy rosyjskie na polską energetykę i na cały polski system bezpieczeństwa – stwierdził szef polskiego rządu.

Warto przypomnieć, że 2 czerwca prezydent zapowiedział złożenie do laski marszałkowskiej nowelizacji ustawy o powstaniu komisji ds. badania rosyjskich wpływów. Ma ona rozwiązać budzące wątpliwości fragment, na przykład dotyczące składu komisji czy te dotyczące drogi odwoławczej.

Co wiesz o Donaldzie Tusku. Pytanie numer 7 tylko dla wielkich znawców życia polityka!

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Donald Tusk?
Express Biedrzyckiej WYBORY 2023 - dr E. Pietrzyk-ZIENIEWICZ, dr M. OCZKOŚ, dr B. GRABOWSKI - Runda 2
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany