Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński

i

Autor: Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński

morawiecki zagrożony?

Kaczyński będzie chciał zmienić premiera? Nieoficjalne doniesienia

2022-08-08 19:03

Stanowisko premiera dla Mateusza Morawieckiego jest zagrożone? Jarosław Kaczyński na nieoficjalnym spotkaniu z najważniejszymi politykami PiS miał, według nieoficjalnych ustaleń portalu Onet.pl, dać do zrozumienia, że stracił on mocno w jego oczach. Z rozmów miało jakoby wynikać, że Kaczyński rozważa po ewentualnych wygranych wyborach wybór nowego premiera. Doniesienia te stoją w sprzeczności z niedawnym wywiadem z prezesem PiS, w którym kategorycznie stwierdzał, że "Morawiecki zostaje na stanowisku. Kropka".

Kaczyński chce pozbawić Morawieckiego stanowiska premiera?

Jarosław Kaczyński na nieoficjalnym spotkaniu z najważniejszymi politykami PiS miał dać do zrozumienia, że premier Mateusz Morawiecki mocno stracił w jego oczach — tak poinformował Onet. Konsekwencje tego mogą być poważne dla obecnego szefa rządu. Według doniesień z owego spotkania, z rozmów miało wynikać, że Kaczyński nie jest zadowolony z ostatnich miesięcy rządów Morawieckiego i jego ekipy i rozważa po ewentualnych wygranych wyborach wybór nowego premiera. Oliwą dolaną do ognia mają być kwestie związane z Krajowym Planem Odbudowy. Kaczyński ma dostrzegać samowolne postępowanie młodszych członków rządu, co jemu i starszym politykom ma się nie podobać. Jak podaje portal, Jarosław Kaczyński miał powiedzieć, iż politycy "młodego pokolenia" z otoczenia Morawieckiego, którzy już próbują ustawiać się na listach wyborczych w 2023 r., mogą być "mocno rozczarowani". Jarosław Kaczyński miał zapowiedzieć, że po ewentualnych wygranych wyborach, to klub PiS kolegialnie wybierze premiera z grona kilku kandydatów.

Informacje portalu stoją w dużej sprzeczności z wywiadem, jakiego Jarosław Kaczyński udzielił pod koniec lipca "Polsce The Times". Dementował w nim pogłoski o ewentualnej zmianie na stanowisku premiera. Jak przekonywał, gdyby jakaś grupa miała na celu dymisję premiera, musiałaby brać pod uwagę kolejną - dymisję samego Kaczyńskiego. Jak mówił:

- A to dlatego, że do tej pory było tak, że jednak bez mojej zgody premiera by się nie dało odwołać. Krótko mówiąc - takiej zgody nie ma. To są wymysły

Express Biedrzyckiej - Tomasz Słomka: Mateusz Morawiecki powoli staje się obciążeniem

Mateusz Morawiecki - kim jest

Mateusz Jakub Morawiecki to polski menedżer, bankowiec i polityk. Od 2017 prezes Rady Ministrów stojący na czele pierwszego i drugiego swojego gabinetu. Prezes zarządu Banku Zachodniego WBK w latach 2007–2015, wiceprezes Rady Ministrów (2015–2017), minister rozwoju (2015–2016), a następnie minister rozwoju i finansów (2016–2018), minister sportu (2019), poseł na Sejm IX kadencji (od 2019), minister cyfryzacji (od 2020), wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości (od 2021).

Sonda
Czy rząd Mateusza Morawieckiego zasługuje na podwyżkę za pracę na rzecz Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE