Mateusz Morawiecki

i

Autor: Screen FB/Mateusz Morawiecki

Wybory w Polsce

Morawiecki bezlitośnie o Tusku. Z samego rana takie słowa! Poszło o wiek emerytalny

2023-09-02 7:43

Wybory 2023 coraz bliżej. To sprawia, że politycy nie gryzą się w język, tylko ostro oceniają politycznych konkurentów. - Donald Tusk zmusił Polaków do dłuższej pracy – przypominał premier Mateusz Morawiecki w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych w sobotę rano. I zarzucił Tuskowi, że „kręci w sprawie wieku emerytalnego”.

Wybory 2023. Nowy spot na profilu Morawieckiego. Chodzi o Tuska i wiek emerytalny

Mateusz Morawiecki zaskoczył, gdy w sobotę (2.09) rano opublikował w mediach społecznościowych wpis i nagranie dotyczące szefa PO. - Donald Tusk to niebezpieczny manipulator – napisał w sobotę na swoim profilu premier Mateusz Morawiecki. - Zobaczcie, jak kręci w sprawie wieku emerytalnego nie dajcie mu się oszukać – dodał premier. Jednocześnie umieścił na profilu spot, skonstruowany z wypowiedzi przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska z ostatniego Campusu Polska oraz z wcześniejszych jego wystąpień w sprawie OFE.

- Podjąłem decyzję, ale ją źle przygotowałem. Między innymi to wrażenie przymusu, nawet nie wrażenie, to był w jakimś sensie przymus – powiedział Donald Tusk na filmie. - Być może pomogłem PiS-owi w cudzysłowie wygrać wybory, a wiek został cofnięty, czyli efekt jest podwójnie negatywny. W przypadku wieku emerytalnego można było zrobić coś, co zrobiliśmy przy reformie OFE - mówił.

W spocie przypomniano też słowa Donalda Tuska na temat OFE, kiedy wyjaśniał, że "pieniądze, które są w OFE, nie są własnością Polaków" i że "gdyby były własnością Polaków, to każdy mógłby wycofać pieniądze z OFE".

SPRAWDŹ: Polacy chcą konfrontacji Kaczyńskiego z Tuskiem. Miażdżąca większość za debatą

QUIZ Sprawdź, co wiesz o Platformie Obywatelskiej!

Pytanie 1 z 12
W którym roku powstała Platforma Obywatelska?
Express Biedrzyckiej - WYBORY 2023_ KALETA, SZCZERBA, ZALEWSKI _RUNDA 2
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany