Rowerzysta będzie leczony w szpitalu

Minister zdrowia Katarzyna Sójka po wypadku udała się na komendę policji [Mamy zdjęcia]

2023-09-03 17:47

Drugiego września 2023 r., minister zdrowia Katarzyna Sójka uczestniczyła w wypadku drogowym, w którym ucierpiał rowerzysta. Dotarliśmy do zdjęć z miejsca zdarzenia we wsi Lutogniew (woj. wielkopolskie). Na innym ze zdjęć widać minister Sójkę na parkingu przed komendą policji w Krotoszynie.

Minister Katarzyna Sójka jechała prywatnym autem, kiedy na przejście na pieszych nagle wjechał rowerzysta, który zjechał ze ścieżki rowerowej. W wyniku zdarzenia mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala. Początkowo zajście wyglądało niegroźnie. Młodszy inspektor Andrzej Borowiak poinformował PAP, że rowerzysta ma tylko zadrapania i potłuczenia. Został przewieziony do szpitala jedynie profilaktycznie. Tym samym zdarzenie miało znamiona wykroczenia.

Później jednak okazało się, że stan mężczyzny jest gorszy niż się spodziewano, ponieważ lekarze zdecydowali, że ma zostać w szpitalu dłużej niż przez siedem dni. Tym samym zdarzenie zostało zakwalifikowane przez policjantów jako wypadek.

Atak na busa posła KO! Witold Zembaczyński o rowerzyście: "Mówił, że mnie zaj****". Polityk ostrzega: "Kukiz i PiS-owcy, ja wam tego nie odpuszczę"

Raport - dr Sergiusz Trzeciak
Sonda
Czy uważasz, że nowa minister zdrowia podoła na swoim stanowisku?
Listen on Spreaker.