Atak na busa posła KO! Witold Zembaczyński o rowerzyście:  Mówił, że mnie zaj****

i

Autor: Screen/FB Witold Zembaczyński

Kampania wyborcza

Atak na busa posła KO! Witold Zembaczyński o rowerzyście: "Mówił, że mnie zaj****". Polityk ostrzega: "Kukiz i PiS-owcy, ja wam tego nie odpuszczę"

2023-09-03 14:43

Wybory 2023 już niebawem, a to sprawia, że polityczne emocje biorą górę. Poseł KO Witold Zebmaczyński powiadomił, że doszło do ataku na jego busa! To nie wszystko, polityk KO nagrał rowerzystę, który wykrzykiwał do niego wulgarne słowa. Zdaniem Zembaczyńskiego za takie sytuacje winę ponosi PiS i Kukiz.

Poseł Koalicji Obywatelskiej Witold Zembaczyński pokazał w sieci nagranie, na którym widać i słychać, jak mężczyzna na rowerze wykrzykuje w jego kierunku wulgaryzmy. - Człowieku ja go spalę, jak nie będziesz widział - słychać na nagraniu słowa dotyczące busa Zembaczyńskiego. Poseł tłumaczy mężczyźnie, że ma nie dotykać auta. Następnie przenosimy się, jak informuje polityk KO, o kwadrans później. Polityk pozycji dodaje: - Dosłownie 15 min temu przyjechał tu zwolennik PiS-u/Kukiz. Mówił, że mnie zaj**** oraz że spali mojego busa. Ostrzegłem go, żeby nie stosował gróźb karalnych, 15 min później, kiedy wróciliśmy z targowiska, zastaliśmy taką sytuację. W Wito-busa został rzucony kamień, szyba została stłuczona. Jest to bezpośredni atak i napaść na opozycję. Kukiz i PiS-owcy, ja wam tego nie odpuszczę - komentuje na nagraniu Zembaczyński.

Kukiz odpowiada na wzburzenie Zembaczyńskiego

Lider Kukiz'15, Paweł Kukiz, który w wyborach 2023 będzie kandydatem z listy PiS w Opolu został poproszony o to, by odniósł się do słów wzbudzonego Zembaczyńskiego. - W pierwszej kolejności trzeba potępić jakąkolwiek agresję. Apeluję do polityków o uspokojenie emocji. Ale również do posła Zembaczyńskiego, bo on chyba nie bierze pod uwagę, że opierając swoją agresywną retorykę na bardzo poważnych pomówieniach, sam podkręca emocje. To widać w jego zachowaniu, słychać w tonie głosu na filmach, które publikuje - powiedział i dodał, że apeluje do służb, by zabezpieczyły monitoringu i znalezienie sprawy ataku. Jednocześnie zwrócił uwagę, że na wszelkie pomówienia będzie reagował i wkraczał na drogę prawną.

CZYTAJ: Witold Zembaczyński to jeden z członków sejmowej komisji śledczej badającej sprawę afery Amber Gold. Kim jest poseł Zembaczyński? Co o nim wiemy? Sylwetka Witolda Zembaczyńskiego z Nowoczesnej.

Aspirant Agnieszka Nierychła z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, przekazała, że zostało przyjęte zawiadomienie o uszkodzeniu mienia oraz groźbach karalnych i są prowadzone czynności w tej sprawie.

Policjanci opublikowali też w mediach społecznościowych wizerunek podejrzewanego mężczyzny.

"Policjanci z Opola proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który najpierw miał grozić kierowcy, a potem uszkodzić jego samochód. Do tego zdarzenia doszło dzisiaj około 9:00 w rejonie ulicy Wschodniej. Zapewniamy o zachowaniu tajemnicy, co do osoby informującej. Jeśli rozpoznajesz mężczyznę, zadzwoń na nr. 478612545" - czytamy w mediach społecznościowych opolskiej policji.

QUIZ Sprawdź, co wiesz o Platformie Obywatelskiej!

Pytanie 1 z 12
W którym roku powstała Platforma Obywatelska?
Express Biedrzyckiej - WYBORY 2023_ KALETA, SZCZERBA, ZALEWSKI _RUNDA 2
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany