Sławomir Mentzen

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS, shutterstock

Znany politolog analizuje

Mentzen wystartuje w wyborach prezydenckich?

2023-05-22 5:30

Wybory prezydenckie w Polsce odbędą się dopiero za nieco ponad dwa lata, ale pierwsze przymiarki pojawiają się już w mediach. Nowego kandydata będzie musiał zaprezentować PiS, ponieważ Andrzej Duda po raz trzeci kandydować nie może. A co z resztą partii? Ciekawy pogląd przedstawił profesor Antoni Dudek, który na kanale "Didaskalia" został zapytany o kandydaturę Sławomira Mentzena.

Sławomir Mentzen to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych polityków Konfederacji. Nic więc dziwnego, że może być rozważany jako kandydat na prezydenta w wyborach w 2025 roku. O tę kwestię został zapytany profesor Antoni Dudek, który gościł w programie "Didaskalia" WP. - Zobaczymy, co będzie po wyborach tegorocznych, jak się pan Mentzen znajdzie w Sejmie, no i zaczną się zabiegi prezesa Kaczyńskiego o pozyskanie pana Mentzena. (...) Co będzie po wyborach, to zobaczymy, no i wtedy jeśli doszłoby do koalicji PiS-u z Konfederacją, to po półtora roku z Konfederacji może już niewiele zostać i prezydenckie aspiracje pana Mentzena mogą się zdezaktualizować - powiedział profesor Antoni Dudek.

Na razie polityk Konfederacji skupia się na wyborach, które odbędą się wcześniej, bo już jesienią tego roku. Jak zapowiedział Sławomir Mentzen w programie "Express Wieczorny", wystartuje on z "1" w Warszawie. Z kolei Janusz Korwin-Mikke będzie otwierał listę Konfederacji w okręgu podwarszawskim.

W naszej galerii możesz zobaczyć, jak zmieniał się Sławomir Mentzen

Mentzen o 800 plus. Jednoznaczne słowa

Quiz. Jak dobrze znasz Jarosława Kaczyńskiego? 10/10 nie dostałby nawet Tusk!

Pytanie 1 z 10
Gdzie urodził się Jarosław Kaczyński?
Nasi Partnerzy polecają