Mateusz Morawiecki

i

Autor: Screen FB/Mateusz Morawiecki

Ostra reakcja

Mateusz Morawiecki reaguje na skandaliczne słowa Putina. Ambasador Rosji wezwany do MSZ

2023-07-21 22:00

Premier Mateusz Morawiecki postanowił się odnieść do wypowiedzi Władimira Putina, który stwierdził między innymi, że część zachodnich ziem Polski to prezent od Stalina dla Polaków. Kłamstwa zbulwersowało szefa naszego rządu.

Mateusz Morawiecki postanowił nie zwlekać z reakcją na skandaliczne słowa Władimira Putina, które ten wygłosił przy okazji spotkania z Radą Bezpieczeństwa federacji Rosyjskiej. - Warszawa zapomniała, że Polska dzięki Stalinowi otrzymała wiele zachodnich ziem. Polska otrzymała dzięki Stalinowi znaczące ziemie na Zachodzie, ale jeśli Warszawa o tym zapomni, to Rosja przypomni – stwierdził.

Na oficjalnym profilu Mateusza Morawieckiego na Twitterze pojawiła się odpowiedź w tej sprawie. - Stalin był zbrodniarzem wojennym, winnym śmierci setek tysięcy Polaków. Prawda historyczna nie podlega dyskusji. Ambasador Federacji Rosyjskiej zostanie wezwany do MSZ – napisał.

Do słów Władimira Putina odniósł się także zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. - Żałosny nudziarz z Kremla kolejny raz powtarza kłamstwa dotyczące Polski, a także próbuje fałszować prawdę o wojnie przeciwko Ukrainie. Władimir Putin znów używa też rewizjonizmu historycznego do szerzenia kłamliwych oskarżeń pod adresem RP — napisał na Twitterze.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy rosyjski ambasador w Polsce Siergiej Andriejew zostaje wezwany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wcześniej był wzywany między innymi z powodu incydentu z udziałem rosyjskiego myśliwca wobec samolotu Straży Granicznej RP.

Quiz Wołodymyr Zełenski. Jak dobrze znasz niesamowity życiorys prezydenta Ukrainy?

Pytanie 1 z 12
Jak ma na imię żona Wołodymra Zełenskiego?
Express Biedrzyckiej - Jan STRZEŻEK
Listen on Spreaker.