Prezydent Rosji Władimir Putin

i

Autor: MIKHAIL KLIMENTYEV, SPUTNIK, KREMLIN POOL PHOTO VIA AP

Absurd!

Putin się odkleił! Szokujące słowa: „Część Polski była prezentem od Stalina”

2023-07-21 18:51

Władimir Putin spotkał się ze stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej po informacji Ministerstwa Obrony Białorusi o ćwiczeniach Grupy Wagnera w pobliżu polsko-ukraińskiej granicy. Przy okazji wypowiedział jedne z ostatnio najbardziej absurdalnych słów o Polsce.

Władimir Putin zdecydowanie się „odkleił”, gdy zabrał głos na posiedzeniu z Radą Bezpieczeństwa. Rozpoczął od tego, że zasoby podarowane Ukrainie nie pomagają im w wojnie. Wypowiedział się także na temat Polski i jej rzekomych planów wobec Ukrainy.

- Jeśli chodzi o polskich przywódców, to zapewne liczą na utworzenie jakiejś koalicji pod "parasolem NATO" i bezpośrednią interwencję w konflikt na Ukrainie, by następnie "odrąbać" sobie większy kawałek. Odzyskać, jak wierzą, swoje historyczne terytoria, dzisiejszą Zachodnią Ukrainę. Wiadomo, że oni też marzą o ziemiach białoruskich – mówił, powtarzając propagandowe kłamstwa.

Władimir Putin stwierdził, ze polska władza oszukuje naród, a „ukraińskie mięso armatnie” to dla nich za mało. Postanowił też powiedzieć o prezencie, jaki Stalin miał dać Polakom.

- Warszawa zapomniała, że Polska dzięki Stalinowi otrzymała wiele zachodnich ziem. Polska otrzymała dzięki Stalinowi znaczące ziemie na Zachodzie, ale jeśli Warszawa o tym zapomni, to Rosja przypomni – stwierdził.

Co więcej, zdaniem rosyjskiego przywódcy Polska chce zgarnąć nie tylko Ukrainę, ale także Białoruś, a jeśli zacznie się upominać o białoruskie ziemie, Moska odpowie wszelkimi dostępnymi środkami. Władimir Putin wygłosił wyjątkowo absurdalne kłamstwa, w które aż trudno uwierzyć, to jednak nie pierwszy raz.

Sonda
Uważasz Władimira Putina za zbrodniarza wojennego?
Express Biedrzyckiej - gen. Stanisław KOZIEJ
Listen on Spreaker.