Marzena Paczuska

i

Autor: Materiały prasowe Marzena Paczuska

była szefowa "Wiadomości" powraca

Marzena Paczuska nowym członkiem KRRiT! Kim jest?

2022-10-03 12:01

Jak poinformowała w poniedziałek (3 października) Polska Agencja Prasowa, prezydent Andrzej Duda powoła Marzenę Paczuską oraz dr Hannę Karp do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Uroczystość odbędzie się o godz. 14 w Belwederze. Kim jest Marzena Paczuska?

Obecna kadencja członków KRRiT zakończyła się we wrześniu. W ostatnim czasie byli to: Witold Kołodziejski, Teresa Bochwic, Elżbieta Więcławska - Sauk, prof. Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji składa się z pięciu członków powoływanych na 6-letnią kadencję - dwóch wyznacza prezydent RP, dwóch Sejm i jednego Senat. Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, prezydent swoje dwie nominacje postanowił przeznaczyć na Marzenę Paczuską oraz dr Hannę Karp (ZOBACZ: Kim jest Hanna Karp, która wydała ekspertyzę dla KRRiT ws. TVN24?).

Kim jest Marzena Paczuska?

Marzena Paczuska to dziennikarka, była m.in. szefową "Wiadomości", a także członkiem zarządu Telewizji Polskiej. Urodziła się 23 czerwca 1959 r. w Lublinie. Podjęła pracę w TVP przed 2000 r., gdzie przez wiele lat pracowała jako wydawca "Wiadomości". W 2016 r. została kierownikiem redakcji, ale wytrwała na tym stanowisku niecałe dwa lata. Decyzją Rady Mediów Narodowych z marca 2019 została powołana na członka zarządu Telewizji Polskiej S.A. Już rok później, na wniosek Jacka Kurskiego i innego członka zarządu, Mateusza Matyszkowicza (obaj zgłosili szereg zastrzeżeń wobec działań Paczuskiej), decyzją Rady Nadzorczej TVP została zawieszona w czynnościach zarządu członka spółki TVP na okres trzech miesięcy. 29 maja 2020 ogłoszono, że Marzena Paczuska zrezygnowała z funkcji członka zarządu. Następnie informowano, że od 1 marca 2021 roku Paczuska rozpoczęła pracę ku chwale Poczty Polskiej. Dziennikarka znana jest też ze swoich ostrych i często bardzo kontrowersyjnych poglądów, które wygłasza na swoim Twitterze.

Sonda
Czy oglądasz "Wiadomości" TVP?
Rostowski wskazał, co najbardziej przeszkadza Polakom: To ta szalejąca drożyzna, która wymknęła się spod kontroli