Koronawirus

i

Autor: Pixabay

SKANDALICZNE słowa byłej szefowej "Wiadomości" o koronawirusie. "W D***CH się poprzewracało"

2020-04-05 9:35

Kwarantanna z powodu epidemii koronowirusa trwa już trzeci tydzień. Przez ten czas wprowadzano kolejne obostrzenia niezbędne w walce z wirusem. Niestety, nakaz siedzenia w domu, pozamykane parki czy lasy powodują, że zdrowie psychiczne Polaków podupada. Była szefowa "Wiadomości", Marzena Paczuska, jest jednak innego zdania.

Przypomnijmy: stopniowo wprowadzane ograniczenia są już teraz tak restrykcyjne, że można jedynie wychodzić do sklepu czy apteki i to też nie za często. Zamknięcie w domach na nikogo nie działa zbyt dobrze: nie można przecież spacerować czy uprawiać sportu. Jakiekolwiek "odludzie" od razu pełne jest tych, którzy pomyśleli, że akurat tam nikogo nie spotkają.

Nowe wytyczne ministerstwa. Tłumaczą brak sobotniego raportu. Mamy już ponad 3,5 tysiąca zakażeń [RELACJA NA ŻYWO]

Wyjazdy na święta ZABRONIONE? Minister mówi, jak będzie

Zwrócił na to uwagę dziennikarz Marcin Wyrwał, który napisał na Twitterze, że taki stan negatywnie odbija się na kondycji psychicznej Polaków: - Za chwilę ruszy fala depresji, załamań i gorzej. W tym czasie zakazuje się nam wstępu do lasu i zniechęca do uprawiania BEZKONTAKTOWYCH sportów, jak bieganie, rower, nordic walking etc. Czy ktoś o tym pomyślał?.

Super Raport 03.04 - Goście: Leszek Miller, prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Jego słowa podważyła jednak Marzena Paczuska, była szefowa "Wiadomości", a ostatnio członek zarządu TVP - w pełnieniu tej funkcji została zawieszona. Paczuska w skandalicznych słowach napisała, że brak możliwości uprawiania sportu przez koronawirusa jest "frustracją", bo ludzie przeżywali wojny i nie dawali się depresji:

- Jakich depresji? Jakich załamań? Ludzie obozy, więzienia i nawet dwie wojny przeżyli. Trzeba chronić życie, zbierać siły na walkę z kryzysem, zachować pogodę ducha. A tu jakiś frustrat histeryzuje z powodu zakazu uprawiania sportów?! - skomentowała.

Jak można się domyślać, na Twitterze wybuchła burza, a internauci słusznie zwrócili jej uwagę, że przeżycie wojny nie oznacza, że teraz ktoś nie targnie się na swoje życie, bo będzie załamany kwarantanną czy zbliżającym się kryzysem. - Teraz każdy cierpi na depresję. W d...się poprzewracało. Bo życie jest takie trudne... - dodała Paczuska.

Paczuską skrytykowali dziennikarze, lekarze i komentatorzy życia publicznego. Była szefowa "Wiadomości" ucięła dyskusję i napisała: - O kurcze... Nie wiedziałam, że na TT jest tylu rozmemłanych facetów z depresją. Zasmarkanych i pogubionych. I tą depresją postanowili dać mi wycisk-:) Bo do lasu nie mogą...

Przypominamy, że porady zdrowotne w trudnych czasach kwarantanny możecie sprawdzić na stronie Poradnika Zdrowie.

Nasi Partnerzy polecają