Marianna Schreiber

i

Autor: AKPA Marianna Schreiber pójdzie na basen ze znanym dziennikarzem

Marianna Schreiber zabrała głos w sprawie aborcji. Mówi o żalu

2023-07-20 9:24

Marianna Schreiber nie stroni od zabierania głosu na najważniejsze tematy społeczne czy polityczne w sieci. Tym razem założycielka partii Mam Dość 2023 postanowiła wyrazić swoje zdanie na temat aborcji w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych. Mówi, co dzieje się po już po aborcji.

Marianna Schreiber postanowiła odnieść się do głośnej sprawy pani Joanny, które w materiale TVN opowiedziała o swoich przeżyciach po zażyciu tabelki wczesnoporonnej i o tym, jak potraktowała ją policja. Temat sprawił, że wielu polityków podjęło na nowo zagadnienie dostępności do legalnej aborcji w Polsce.

- Kolejny raz w przestrzeni publicznej pojawia się temat aborcji. Rzeczą, która jest dla mnie naprawdę istotna, znacznie ważniejsza niż wypowiedzi polityków, którzy mają w tym swój interes, mówiąc czy pisząc o aborcji, jest sama istota aborcji i tego, co przeżywa osoba, której ten problem dotyczy czyli przyszła matka – mówiła Marianna Schreiber w nagraniu.

Założycielka partii Mam Dość 2023 postanowiła opowiedzieć także o sprawach, o których miała się dowiedzieć od innych kobiet.

- Wiem jedno z rozmów z kobietami, które podjęły tę trudną i zarazem tragiczną w skutkach decyzję – przebija się żal z  nią związany. Przede wszystkim z jednej przyczyny. Niezależnie, czy uważasz aborcję za zabicie dziecka czy nie i jakie masz poglądy, jest to naprawdę jedna z niewielu decyzji, którą w swoim życiu podejmiesz nieodwracalnie. Tej decyzji nie da się cofnąć ani jej odwołać – stwierdziła.

Na koniec Marianna Schreiber skupia się na sytuacji kobiet, które zdecydowały się dokonać aborcji. Podkreśliła, że ważne jest, aby uświadamiać i pamiętać o wszystkich negatywnych skutkach podjęcia tej decyzji, z jaką muszą się zmagać kobiety.

- Do końca życia osoby, które ją podjęły, muszą żyć z tą świadomością. Za tą decyzją często idą załamania psychiczne, nerwowe. Nie stygmatyzując nikogo, bo uważam, że nie powinno się tego robić, po prostu o tym pamiętajmy i uświadamiajmy. Kobieta, niestety, często zostaje z tym wszystkim sama. Bez pomocy, bez opieki, bez psychologa. Do końca życia może nie dać rady podnieść się z tej sytuacji i ważne jest, aby o tym także mówić – zakończyła.

Sonda
Czy aborcja powinna być całkowicie zakazana?
Express Biedrzyckiej - Szymon HOŁOWNIA