Marianna Schreiber: Mam tego dość

i

Autor: SE

Marianna Schreiber wprost: Wkurza mnie to, że w kościele jest zawsze co łaska 100 zł

2022-06-17 15:49

Marianna Schreiber w kolejnym odcinku programu "Mam tego dość!" postanowiła wziąć pod lupę kwestię rozdziału kościoła od państwa. Sama wprost przyznaje, że jest wierząca, ale jej zdaniem kościelni hierarchowie nie powinni mieszać się do polityki. Obejrzyj nowy odcinek programu "Mam tego dość!" Marianny Schreiber.

Marianna Schreiber zwróciła uwagę na to, ilu Polaków uczęszcza do kościoła. Wiernych chodzących na mszę w 2006 r było 46 proc. a w 2019 roku już tylko niespełna 37 proc., zauważyła Schreiber powołując się na dane z Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego i dodaje: - Przez narzucanie wiary przez rząd obywatelom, do komunii podchodzi coraz mniej dzieci, bo tylko niecałe 17 proc. Czego to wina?! Już wcześniej mówiłam Wam o wszechobecnej hipokryzji wśród duchowieństwa. I to zapewne jest główną przyczyną. Afery pedofilskie to największy powód. Drugim jest nadmierne obrastanie w bogactwa niektórych księży. Papież Franciszek dołożył też swoje 5 groszy. Chociaż w sumie śmiesznie to brzmi w kategoriach dokładania. Kolejną jest według mnie niedopasowanie się Kościoła do życia w XXI wieku. Wierzymy, ale chcemy postępowości i nowoczesności, a dla kościoła jest albo czarne albo białe - nie ma szarego. Marianna Schreiber w nowym odcinku "Mam tego dość!" podjęła temat tzw. co łaska.

Ludzie zawierają małżeństwa głównie po to, aby uzyskać pewne korzyści związane z trudna sytuacją. Nic tak nie łączy ludzi jak kredyt więc przeważa nad małżeństwem. Ludzie kierują się różnymi pobudkami. Dla mnie ślub powinien wynikać jedynie z miłości. Wkurza mnie to, że w kościele zawsze jest "co łaska - 1000 zł" a jak kogoś nie stać? To co? Nie weźmie ślubu? Nie ochrzci dziecka? Nie przyjmie księdza po kolędzie? Kościół Katolicki w oczach wiernych traci wiarygodność.

Co jeszcze na temat kościoła i państwa powiedziała Marianna Schreiber? Dowiecie się w piątek 17 czerwca punktualnie o 19:00. Zapraszamy na kanał Super Expressu na nowy odcinek programu Marianny Schreiber "Mam tego dość!" 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE