Marianna Schreiber: Mam tego dość

i

Autor: SE

Marianna Schreiber ostro o nowym pomyśle ministra Czarnka. Ostrzega przed tragedią [MAM TEGO DOŚĆ]

2022-05-27 18:15

Marianna Schreiber ma pełne ręce roboty. Nie tylko działa na rzecz założenia własnej partii o nazwie "Mam dość", ale też cały czas tworzy swój program. W nowym odcinku programu "Mam tego dość" wzięła pod lupę bardzo ważny temat - sprawę dostępu do broni. Punkt wyjścia? Nowe pomysły ministra Przemysława Czarnka, który chce, by od września uczniowie mieli zajęcia ze strzelania. Schreiber zastanawia się, czy szkoły są do tego przygotowane.

Marianna Schreiber postanowiła w kolejnym odcinku swojego programu "Mam tego dość!" skomentować pomysł ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka dotyczący zajęć ze strzelania. Schreiber przypomniała wypowiedź ministra: - Chcemy zmodyfikować podstawy programowe edukacji dla bezpieczeństwa, żeby uzupełnić program nauczania o te elementy przysposobienia obronnego, które znamy jeszcze z początków lat 80. czy 90. Z tym wiąże się również zapoznanie z bronią i możliwość strzelania na strzelnicy – mówił Czarnek kilka dni temu. Jak to ocenia gospodyni programu "Mam tego dość"?

- Projekt ministerstwa edukacji w tej sprawie ma być wkrótce gotowy. Co na to eksperci? Już słychać głosy, że należy to skonsultować z psychologami, ze specjalistami, że nie należy szybko wdrażać projektu, wg którego broń do ręki dostaną 14 i 15-latkowie. Tu chodzi o ludzkie życie! Czy minister edukacji może wreszcie skoncentrować się na edukacji! 

Marianna Schreiber o edukacji

Schreiber przyznała, że najważniejsze to przygotowanie dzieci do takiej formy zajęć ze strzelania i to przez dłuższy czas, by wiedzieć, jak zachować bezpieczeństwo: 

- Moim zdaniem najpierw należy odpowiednio edukować dzieci. Dzieci powinny być przygotowywane przez dłuższy czas do takiej formy zajęć, szczególnie gdy od małego już grają w na telefonach i komputerach w strzelanki, wirtualne zabijanie ludzi. Dobrze by było, gdyby żadne dziecko nie pomyliło nigdy dwóch światów i zauważało różnicę pomiędzy realnym zżyciem a grą komputerową. Moim zdaniem budowa strzelnic, niczym orlików, jest dobrym rozwiązaniem. Sama wiem, że w tych miejscach pracują eksperci, którzy potrafią obchodzić się z bronią. Polacy powinni mieć możliwość nauki strzelania. Ale należy to robić pod okiem specjalistów zachowując najwyższy poziom zasad bezpieczeństwa - ocenia wprost. 

Co jeszcze padło w czasie nowego odcinka "Mam tego dość"? Oglądajcie koniecznie już w piątek, 27 maja, o godz. 19:00 na kanale Super Expressu na You Tube. 

Sonda
Czy dzieci powinny uczyć się korzystać broni?