Marek Suski

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Marek Suski

Wiceszef PiS ma powody do skarg

Marek Suski chce odejść? Postawił sprawę jasno

2022-09-13 15:56

Wiceszef PiS Marek Suski od lat jest związany z partią Jarosława Kaczyńskiego i zawsze bardzo pozytywnie wypowiada się na temat byłego wicepremiera. Polityk jest także przewodniczącym rady programowej Polskiego Radia. Teraz Marek Suski zagroził swoim odejściem! O co chodzi?

Marek Suski niezadowolony

Marek Suski nie zgadza się z Agnieszką Kamińską, która obejmuje stanowisko w zarządzie Polskiego Radia. Warto przypomnieć, że wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Gosiewska w swoim liście do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji uznała, że Agnieszka Kamińska ośmiesza tę instytucję, do tego Rada Programowa Polskiego Radia dwukrotnie wydała negatywną opinię na temat ramówki radiowej Trójki. Marek Suski również nie był zadowolony z ramówki, a do tego podkreślał spadek liczby słuchaczy Trójki. Mimo to w marcu 2022 roku Rada Mediów Narodowych zadecydowała o pozostawieniu Agnieszki Kamińskiej jako jedynego członka zarządu.

W NASZEJ GALERII PONIŻEJ ZOBACZYSZ OBRAZY MALOWANE PRZEZ MARKA SUSKIEGO

- Nie są mi znane sukcesy pani prezes Agnieszki Kamińskiej. Polskie Radio jest w zapaści, a jedną z osób, które są temu winne, jest właśnie pani prezes. To zła wiadomość dla słuchaczy Polskiego Radia. Dziś RMN wzięła na siebie winę za fatalne wyniki w Polskim Radiu – mówił wówczas Marek Suski.

Marek Suski chce odejść

Sytuacja wokół radiowej Trójki i postawa Agnieszki Kamińskiej doprowadziły do tego, ze Marek Suski zagroził, że odejdzie ze swojego stanowiska przewodniczącego rady programowej Polskiego Radia. O swojej decyzji poinformował 12 września 2022 roku podczas posiedzenia rady programowej Polskiego Radia.

Sprawdź: Suski ujawnia, ile będzie rządził Kaczyński. Konkretna data

- Przewodniczący w trakcie posiedzenia powiedział, że rozważa rezygnację, bo prezes Kamińska ignoruje radę, nie ma z współpracy z zarządem. Rada ciągle nie dostała jesiennych ramówek anten Polskiego Radia – mówił członek rady programowej Polskiego Radia Jan Ordyński cytowany przez Press.

Jak widać, Marek Suski jest bardzo niezadowolony ze współpracy z Agnieszka Kamińską. Jeśli nic się nie zmieni, wiceszef klubu PiS najpewniej spełni swoje groźby i odejdzie ze stanowiska w Polskim Radiu.

Marek Suski: Bruksela zachowuje się jak Stalin
Sonda
Czy lubisz Marka Suskiego?