Agata Biały-Cholewińska

i

Autor: Screeen teleexpress.tvp.pl

Małżeństwo z TVP przeszło do Polsatu. Agata Biały-Cholewińska została gospodarzem „Wydarzeń”

2022-06-26 18:38

Agata Biały-Cholewińska została prowadzącą wieczornego wydania „Wydarzeń” w Polsat News. Prezenterka wcześniej pracowała w TVP Info. Wcześniej do zespołu Polsat News dołączył jej mąż Michał Cholewiński.

Pierwszy raz Agata Biały-Cholewińska prowadziła wieczorne „Wydarzenia” w czwartek 23.06. - podał portal wirtualnemedia.pl. Program jest emitowany codziennie o godz. 21:50, jego gospodarzami są niektórzy prezenterzy pasm informacyjnych w Polsat News. Prezenterka pracuje w Polsacie od listopada 2021, jest jedną z osób prowadzących pasmo „W rytmie dnia” nadawane od godz. 10 do 17-18.

Zobacz też: Rodziny z "Nasz nowy dom" muszą zapłacić PODATEK OD WZBOGACENIA?! Te doniesienia odbierają mowę...

Agata Biały-Cholewińska przeszła do Polsat News z TVP Info. Przed dołączeniem do redakcji Polsat News,  przez siedem lat pracowała w TVP Info. Prowadziła tam pasma i serwisy informacyjne, a od kwietnia 2017 roku przez pewien czas była gospodynią „Teleexpressu”. Przed pracą w TVP Info była związana z TVN CNBC (obecnie TVN24 BiS).

Agata Biały-Cholewińska i jej mąż Michał Cholewiński jako jedni z nielicznych dziennikarzy pozostali w stacji po zmianach przeprowadzonych w 2016 roku. Małżeństwo zniknęło z wizji jesienią 2020 roku, po tym jak Michał Cholewiński podczas relacjonowania protestów przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego przepisy antyaborcyjne stwierdził:

„Nie rozumiem, dlaczego Trybunał Konstytucyjny w tym czasie rozedrgania, poważnych, innych problemów w Polsce, ale także zaniepokojenia wielu ludzi, podjął tę sprawę”.

Jacek Kurski o festiwalu w Opolu i byciu ojcem

TVP nie podała powodów odsunięcia obojga dziennikarzy z anteny. Według nieoficjalnych informacji Cholewińskiemu zaproponowano przejście do TV Polonia wraz z obniżką zarobków. Michał Cholewiński do zespołu Polsat News dołączył w połowie 2021 roku zaczął prowadzić poranny program „Nowy dzień”, a od 31 grudnia jest też jednym z gospodarzy głównego wydania „Wydarzeń”.

Sonda
Oglądasz Polsat News?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają