Magdalena Wolińska-Riedi

i

Autor: mwolinskariedi/instagram.com Magdalena Wolińska-Riedi

Obraziła Polaków?

Magdalena Wolińska – Riedi odsunięta od obowiązków w TVP. Kara za kontrowersyjny wpis

2023-01-28 20:54

Magdalena Wolińska-Riedi, korespondentka TVP w Rzymie wywołała burzę w mediach społecznościowych mocno kontrowersyjnym wpisem, w którym uznała Polaków za rusofobów i germanofobów. Decyzją szefów Telewizji Polskiej dziennikarka za karę została odsunięta od wykonywania obowiązków.

Magdalena Wolińska-Riedi ostro o Polakach

Magdalena Wolińska-Ried to znana i lubiana korespondentka TVP w Rzymie i Watykan Ostatnio Twitterze doszło do wymiany zdań pomiędzy dziennikarką i Grzegorzem Kuczyńskim. Zaczęło się od sporu wokół użycia określeń naziści i Niemcy, a skończyło na kontrowersyjnym wpisie, że „wyssaliśmy nienawiść z mlekiem matki” i uznaniu Polaków za rusofobów i germanofobów. Wolińska – Riedi napisała też, że nie należy obwiniać wszystkich Rosjan za inwazję na Ukrainę. Dziennikarka już przeprosiła za swój wpis. Ale i tak została mocno skrytykowana przez internautów. Niektórzy żądali od Telewizji Polskiej wyciągnięcia konsekwencji wobec korespondentki.

 Decyzja TVP - Korespondentka odsunięta o wykonywania obowiązków

Reakcja władz TVP była szybka i stanowcza. W wydanym komunikacie czytamy - "Spółka jest oburzona tweetem Magdaleny Wolińskiej – Riedi, w którym dziennikarka uznaje Polaków za rusofobów i germanofobów. W Telewizji Polskiej nie ma miejsca na słowa, które godzą w polską rację stanu. Telewizja Polska nie identyfikuje się z wypowiedziami, które wpisują się w rosyjską propagandę."

"Dziennikarz Telewizji Polskiej zgodnie z zasadami etyki powinien traktować media społecznościowe, jako formę publicznej wypowiedzi, mając na uwadze, że także tam reprezentuje Telewizję Polską S.A. oraz że prywatne wypowiedzi dziennikarzy powszechnie kojarzonych z TVP S.A. mogą być postrzegane jako jej stanowisko i mieć znaczący wpływ na opinie o TVP S.A."

Sonda
Oglądasz TVP?
Politycy od Kuchni - Michał Kamiński o sprawach politycznych

Ile Putin płaci rodzinom żołnierzy za śmierć na ukraińskim froncie?

Ekspert tłumaczy, dlaczego Rosjanie umierają za tyrana. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają